Rok premiery PS6. Ma to być najpotężniejsza konsola w historii

PS6 może zaoferować zasilany AI procesor badający graczy
Newsy PS5

Nowe przecieki zdradzają rok premiery PS6 oraz nowe informacje o PS5 Pro. Kolejna generacja ma rozpocząć się dopiero za kilka lat.

Gdy Xbox wariuje, Sony cały czas przygotowuje nowe PlayStation. Wedle najnowszych informacji kolejna generacja podobno powstaje od roku, ale wiele jej szczegółów nie jest znanych. Wiemy za to, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery. Tak przynajmniej twierdzi YouTuber RedGamingTech.

PS6 w 2028 roku?

Już powstają pierwsze gry na PS6, a sama konsola nie została nawet oficjalnie zapowiedziana. W sieci spekuluje się jednak od dawna na temat tego, co ma zaoferować – mówiono już o funkcjach sztucznej inteligencji czy fakcie, że ma być gigantycznym skokiem technologicznym. Teraz RedGamingTech podkreśla w swoim nowym filmie, że sprzęt ma być najpotężniejszą konsolą następnej generacji, czyli zarazem najpotężniejszą konsolą w historii. Fajnie, ale jakoś nie biorę tego zbyt sensownie – to przecież logiczne, że postęp technologiczny przyniesie lepszy sprzęt. Ludzie dopiero by się zdziwili, gdyby PS6 było mniej imponujące od PS5.

W każdym razie najważniejszym „przeciekiem” związanym z nowymi doniesieniami jest potencjalne okienko premiery ustalone na 2028 rok. Wtedy podobno Sony chce rozpocząć nową generację ze swojej strony. Co ciekawe, data ta nie pojawia się pierwszy raz. Już wcześniej w wewnętrznych dokumentach Microsoftu mówiono o tym samym roku. W opozycji do rzekomej premiery kolejnego Xboksa, ale jednak poufne dokumenty są nieco bardziej wiarygodnym źródłem.

Na ten moment Sony rozważa współpracę wyłącznie z AMD. Ma to podobno być jedyna firma, jaka zaoferuje podzespoły do next-gena. Konsola ma wspierać opcje RTX, a nawet path tracing. Wiele technicznych kwestii nie zostało dogadanych, więc nie wiemy, jakie dokładnie podzespoły może zaoferować PlayStation 6.

Jednocześnie wiemy, iż nadchodzi PS5 Pro. A przynajmniej wspomniany YouTuber jako kolejny to potwierdza. Rzekomo studia thrid-party otrzymują już devkity konsoli. Ta powinna ukazać się na rynku jeszcze w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie