Twórcy Batman: Arkham Knight tworzą nową grę na Xboksa. Będzie prześliczna!

Batman: Arkham Knight
Newsy

Współtwórcy studia Rocksteady odpowiadającego na przykład za Batman: Arkham Knight podpisali specjalną umowę z Microsoftem. Doświadczeni deweloperzy tworzą nową grę na Xboksa, która ma być przygodową grą akcji na podstawie silnika Unreal Engine 5. Możemy być niemal pewni, że tytuł dostarczy świetnych wrażeń audiowizualnych i nie tylko.

Nowa gra od twórców Batman: Arkham Knight

Pamiętacie grę Batman: Arkham Knight od Rocksteady? Tytuł był świetnie przyjętą produkcją o popularnym superbohaterze, która tylko dowiodła o jakości gier dostarczanych przez studio Rocksteady. Okazuje się, że niektórzy spośród doświadczonych twórców będą mieli nową okazję do wykazania się. Jak podaje serwis kotaku.com, Sefton Hill i Jamie Walker podpisali z Microsoftem ciekawą umowę. Porozumienie dotyczy sfinansowania nowej produkcji tworzonej z myślą o konsolach Xbox.

Niezapowiedziana gra ma być tytułem z segmentu AAA — to przygodowa gra akcji, którą deweloperzy będą opracowywać na silniku Unreal Engine 5. Poza tym tak naprawdę niewiele wiadomo o produkcji, za którą odpowiadać będzie Hundred Star — nowe studio współzałożycieli Rocksteady, którzy opuścili macierzysty zespół w 2022 roku.

Zobacz: Xbox zalicza kolejne porażki! Co z Game Pass?

Powinniśmy przygotować się na przynajmniej kilka lat oczekiwania. Proces twórczy jest jeszcze na dość wczesnym etapie i wiadomo jedynie, że tytuł dostępny będzie na konsolach Xbox i pecetach. Wielce prawdopodobne, że gra w dniu premiery dostępna będzie w abonamencie Xbox Game Pass. Swoją drogą tak samo, jak tegoroczna odsłona Call of Duty.

Czy szykuje się nowa gra w klimatach superbohaterskich? A może coś zupełnie nowego, co byłoby zerwaniem z klimatem komiksów i popkultury?

Źródło: kotaku.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie