Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 po 8 latach trafi po raz pierwszy na PC

Baldur's Gate Dark Alliance 2 elfka na arcie
PC

Fani Dungeons & Dragons, a w szczególności cyklu Baldur’s Gate – łączcie się! Oto bowiem w końcu Dark Alliance 2 trafi na PC. Czekaliśmy na to „tylko” 8 lat.

Mamy nadzieję, że czekanie się opłaciło, a my dostaniemy godny cyklu port.

Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 na PC (wreszcie!)

Z pewnością każdy fan gatunku RPG kojarzy legendę, jaką jest Baldur’s Gate. Cykl niegdyś cieszył się olbrzymim powodzeniem, aby na jakiś czas trafić do limbo. W końcu za opracowanie pełnoprawnej „trójki” wzięło się Larian Studios. Szkoda tylko, że do premiery jeszcze dość długa droga

W międzyczasie być może pocieszy Was wieść, iż Dark Alliance 2 trafi na PC! Ja wiem, że jest to poboczna odsłona cenionej serii, ale w swoim czasie wciągnęła na długie godziny niejednego gracza. Problem w tym, że oryginał wyszedł w 2004 roku wyłącznie na PS2 i Xbox. Próżno było szukać wersji PC, tak samo zresztą, jak i poprzedniej części.

Gdy Dark Alliance wreszcie ukazało się w nieco odświeżonym wydaniu na PC, kwestią czasu była premiera „dwójki”. Za sprawą krótkiego teasera na Twitterze, Black Isle Studios potwierdziło wyczekiwaną od lat informację.

Baldur’s Gate: Dark Alliance 2 trafi na komputery osobiste jeszcze w tym roku i… to tyle. Nie wiemy dokładnie, jakich zmian powinniśmy się spodziewać. Wciąż nie potwierdzono również, do jakich sklepów dystrybucji cyfrowej trafi produkcja. Bezpiecznie zakładałbym, iż będzie dostępna na Steam, jak poprzedniczka.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia