Atak hakerów na PSN i Xbox Live. FBI wkracza do akcji

Federalne Biuro Śledcze zaczyna badać sprawę niedziałających usług Microsoftu i Sony. Co z tego wyniknie?

W Święta hakerzy zaatakowali PlayStation Network oraz Xbox Live. Efektem ich działań było to, że przez kilka dni wspomniane usługi przestały działać. Microsoft w miarę szybko uporał się z problemem. Jeśli jednak chodzi o Sony, to do dziś niektórzy gracze zgłaszają kłopoty z zalogowaniem się to wspomnianej usługi. Z racji tej, że kilkudniowy brak dostępu do PSN i Xbox Live powoduje straty dla wymienionych koncernów oraz samych użytkowników, sprawą zaczyna zajmować się FBI.

Wszystko dlatego, że FBI to organizacja, która przede wszystkim zajmuje się sprawami wykraczającymi poza Stany Zjednoczone. Źródłem problemów jest grupa hakerów o nazwie Lizard Squad, a jednym z ich liderów jest Ryan, czyli 16-latek z Finlandii. Nie wiadomo jednak, czy FBI będzie miało wystarczająco dużo determinacji, aby dopaść grupę. Pytanie też, co jest głównym motywem, który pcha hakerów do takich zagrań?


Chodzi o podnoszenie świadomości na temat niewystarczającego poziomu zabezpieczeń tych firm. Sony i Microsoft zarabiają dziesiątki milionów dolarów każdego miesiąca za subskrypcje – nie wliczając w to zakupów wykonywanych przez klientów – tłumaczy Ryan w rozmowie udzielonej dziennikarzom SkyNews.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Jakub Mikołajczyk

    Z jednej strony chłopaka rozumiem.. Z drugiej jednak zawsze znajdzie zię ktoś lepszy, kto złamie nie wiadomo jak mocne zabezpieczenia. Suma sumarum, dowiedli swego.. M$ lub Sony powinni im zaproponować współprace.. Win Win situation

0 Shares
Share
+1
Tweet