Asus Horus GK2000 – klawiatura utwardzona aluminium

Asus zaprezentował nową gamingową klawiaturę ROG Horus GK2000, wyposażoną w 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oraz 4MB wbudowanej pamięci.

Ponadto, klawiatura posiada intuicyjny interfejs pozwalający użytkownikom na konfigurację makr i klawiszy funkcyjnych do użycia złożonych komend za pomocą jednego przycisku. ROG Horus GK2000, jak cała seria Republic of Gamers, ma nowoczesny i agresywny design dodatkowo wykończony elementami utwardzonego aluminium. Klawiatura została wyposażona w odłączane oparcie pod nadgarstki, nóżki o dwustopniowej regulacji, a także odłączaną podstawkę dedykowaną urządzeniom mobilnym.

Asus Horus GK2000
Asus Horus GK2000

Użytkownicy mogą zapisać aż do 80 różnych komend dla myszki, PC oraz multimediów. Dodatkowo, Horus GK2000 umożliwia zarejestrowanie złożonych komend pod jednym klawiszem. Pamięć daje możliwość zapisania łącznie do 10 profili użytkownika, które można także łatwo przenosić z komputera do klawiatury.


W Horus GK2000 zostały zastosowane mechaniczne przełączniki Cherry MX Red oraz 4mm skok indywidualnie podświetlanych klawiszy, których żywotność została przewidziana na 50 milionów naciśnięć. Dzięki technologii N-key rollover (NKRO), klawiatura całkowicie niweluje zjawisko ghostingu, umożliwiając wykrycie każde naciśnięcie klawisza, niezależnie od tego ilu z nich użytkownik użyje jednocześnie. Funkcja ta może zostać także łatwo wyłączona za pomocą dedykowanego klawisza.

Asus Horus GK2000
Asus Horus GK2000

Dodatkowo na wyposażeniu Horus GK2000 znajdziemy dwa porty USB oraz wbudowany port audio do podłączenia słuchawek. W zestawie z ROG Horus GK2000 znajduje się także dedykowany neoprenowy futerał, który zapewni klawiaturze ochronę w drodze na każde gamingowe rozgrywki.

Gamingowa klawiatura Asus Republic of Gamers GK2000 będzie dostępna od marca w cenie 1299zł.

Źródło: Asus

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

 • Piotrek

  Skąd macie zródło o cenie klawiatury ?

  • planetagracza

   Jest to bezpośrednia informacja z komunikatu, który dostaliśmy od producenta 🙂

   • Piotrek

    Ta klawiatura była pokazana pierwszy raz prawie 2 lata temu i od tego czasu na nią czekam (używając starzejącego się Logitecha). Niestety Asus ROG już tak ma. To samo jest z ich 34 calowym monitorem ROG Swift … też czekam – pozdrowienia

15 Shares
Share15
+1
Tweet