Assassin’s Creed Valhalla Świt Ragnaroku w szczegółach. Moce, wrogowie i kraina

Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Po wielu przeciekach, wczoraj w końcu ujrzeliśmy zapowiedź nowego dodatku do Assassin’s Creed Valhalla. Świt Ragnaroku wygląda obiecująco i w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły rozgrywki.

W rozszerzeniu wcielimy się w samego Odyna. Jako bóg, Eivor będzie musiał uratować swojego syna, Baldura, któremu zagraża złowieszczy Surtr. Oczywiście całość rozegra się w mitologicznej krainie, czyli w tym przypadku Svartalfheimie, która ma być wielkości jednej trzeciej Anglii z podstawowej wersji gry. Będzie co zwiedzać.

Jako Odyn, gracz zyska szereg boskich mocy, które nabędzie od niektórych pokonanych przeciwników. Będziemy mogli – przykładowo – zmienić się w kruka, przemienić swoją skórę w lawę lub przywrócić do życia pokonanych przeciwników, którzy będą nam służyć – rzecz jasna dopóki ponownie nie zginą.

Nie zabraknie również nowych wrogów. W Świcie Ragnaroku dominować będą żywioły lodu i ognia i właśnie do nich nawiązywać będą mitologiczni niemilcy. Odyna czeka trudne zadanie, bowiem przywódca armii lodu i ognia, Surtr, jest nieśmiertelny. No chyba, że nasz nordycki bóg znajdzie w trakcie głównych misji dodatku sposób na pokonanie tego olbrzyma.

Rozszerzenie ma zadebiutować 10 marca 2022 roku. Jeśli mało Wam nowości do Assassin’s Creed Valhalla, pamiętajcie, że do gry trafiło też darmowe DLC z pewną znajomą bohaterką z Grecji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie