Assassin’s Creed Shadows oficjalnie. Znamy datę pokazu gry

Assassin's Creed Shadows
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft ruszył z kopyta w sprawie nowej odsłony swojej kasowej serii gier. Assassin’s Creed Shadows oficjalnie zastąpił używany do tej pory podtytuł Red i zabierze nas na ekscytującą przygodę do Japonii. Już niedługo nastąpi premiera pierwszego oficjalnego zwiastuna wyczekiwanej gry. Co wiemy na jej temat już teraz? Sprawdźmy!

Assassin’s Creed Shadows, czyli asasyni po japońsku

O Assassin’s Creed Red pisaliśmy już sporo, bo najnowsza odsłona serii zawsze budzi wielkie emocje — tym bardziej, gdy mamy do czynienia z “dużą” premierą, a nie swego rodzaju łącznikiem czy pomniejszą grą, jak w przypadku ubiegłorocznego Mirage. W tym wypadku już oficjalnie możemy powiedzieć, że nazwa kodowa odeszła w niepamięć. Szanowni państwo, nadciągająca odsłona kultowego cyklu nazywać się będzie Assassin’s Creed Shadows i zabierze nas do dalekiej Japonii.

Oficjalna prezentacja gry w postaci premiery pierwszego zwiastuna będzie mieć miejsce już jutro, 15 maja o godzinie 18:00. Poinformował o tym sam Ubisoft na swoich profilach w mediach społecznościowych:

Oznacza to, że gra zostanie częściowo pokazana jeszcze przez Ubisoft Forward, które zostało zapowiedziane na 10 czerwca. O ile wtedy na pewno poznamy więcej szczegółów na temat gry, to pierwszy oficjalny trailer ujrzy światło dzienne już jutro.

Ważną rzeczą dla Ubisoftu jest zaznaczenie “zmiany technologicznej”, jaka dotknie serię. Gra o podtytule Shadows ma rozpocząć tzw. trzecią erę serii, która teraz będzie gwarantować zupełnie nowy zestaw doświadczeń. Ważnym elementem ma być choćby szalenie dynamiczny i zmieniający się świat gry. Ten będziemy nie tylko obserwować, ale i aktywnie brać udział w jego funkcjonowaniu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które naciskamy, jest posiadanie bardziej dynamicznego świata, świata, który ewoluuje wokół nas i chcemy, aby wszystko, co w sobie nosisz, ewoluowało, gdy będziesz przechodzić przez to środowisko i aby poprawić wierność budowanych przez nas doświadczeń, udoskonalając nasze systemy animacji, aby gra wydawała się bardziej realistyczna niż kiedykolwiek.

Marc-Alexis Cote

A kiedy premiera Assassin’s Creed Shadows? Gra ma ukazać się do końca roku fiskalnego. Ten kończy się w marcu 2025 roku, więc można sądzić, że gra wyjdzie na rynek w ruchliwym okresie zimowym. To gigantyczna marka, która z pewnością poradzi sobie nawet w obliczu dużej konkurencji.

Aktualizacja: Zagramy w listopadzie

Po plotkach i zapowiedziach trailera nadszedł czas na przeciek — jak to w przypadku Ubisoftu bywało już niejednokrotnie. Znany leaker Wario64 wyjawił, że premiera gry ma mieć miejsce 15 listopada tego roku. Wszystko przez nieopatrznie opublikowany opis produkcji z trailera po włosku.

Zobacz: Przeciek na temat nowej odsłony Assassin’s Creed

Preordery gry ruszą już jutro, a gracze będą mogli zakupić również przepustkę sezonową. Ta kosztować będzie 40 dolarów, a dzięki niej otrzymamy dostęp m.in. do specjalnego zadania “Zabójca Origami”.

Źródło: Ubisoft na Twitterze

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie