Pierwsza część Assassin’s Creed może doczekać się remake’u

Assassin's Creed 1 może doczekać się pełnoprawnego remake'u
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

„Jedynka” Assassin’s Creed zestarzała się dosyć mocno. Niedawno plotki wskazują na powstawanie remake’u gry. Ta ma być dołączana do Season Passa kolejnej odsłony.

Być może zabrzmię trochę skrajnie, ale ciężko dziś cieszyć się pierwszą częścią serii Assassin’s Creed. Jasne, w swoich czasach była przełomowa i stanowi pierwszy krok w kierunku rozbudowania marki na komiksy, filmy, kolejne gry oraz książki. Sama rozgrywka jednak mocno odstaje od dzisiejszych standardów. Być może remake mógłby w tym pomóc?

Pisaliśmy już dziś o ciekawych doniesieniach od francuskiego YouTubera j0nathana. Leaker twierdzi, że już niedługo poznamy kolejną odsłonę serii; projekt do tej pory znany jako AC Rift. Gra jednak ma nosić tytuł Assassin’s Creed Mirage i stanowi powrót do klasycznych korzeni serii. Nie będzie więcej elementów RPG, a sama rozgrywka to klasyczna gra akcji w stylu Ubisoftu. Co ciekawe, to nie wszystko.

Wśród tych doniesień pojawiły się także rewelacje o pełnoprawnym remake’u pierwszej części. Ubi ma rzekomo korzystać w dużym stopniu z assetów i rozwiązań, które opracowano przy okazji Mirage. Produkcja ma do tego być dostępna w ramach Season Passa do Mirage, wraz z fabularnym DLC z Konstantynopolem.

Znany dziennikarz Jason Schreier skomentował powyższe plotki, twierdząc, że niektóre rewelacje zgadzają się z tym, co sam usłyszał, a niektóre nie. Nie napisał nic odnośnie do samego remake’u, więc nie do końca wiadomo, czy jego źródła także informowały go o projekcie. Na razie lepiej podchodzić do tych informacji ze sporym dystansem. O przyszłości marki mamy przekonać się już 10 września, na specjalnym wydarzeniu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie