Wkrótce poznamy przyszłość Assassin’s Creed. Ubisoft zapowiada specjalne wydarzenie

Assassin's Creed jednak nie z Aztekami? Plotki o innym miejscu akcji
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Ubisoft zapowiedziało event, na którym ujawnione zostaną dalsze plany na rozwój słynnej serii Assassin’s Creed. Wydawca potwierdził to w trakcie transmisji na żywo świętującej 15. urodziny cyklu.

Od teraz do września będzie trwało swoiste święto dla fanów marki. Przez najbliższe miesiące Ubisoft będzie wspominać każdą odsłonę serii, zaczynając na Valhalli, a kończąc na przygodach Altaira Inb-La’Ahada. Świętowanie zwieńczy wydarzenie, na którym przedstawione zostaną dalsze losy Kreda Asasynów. Nie podano jeszcze konkretnego terminu, w którym ma odbyć się event.

Ubisoft mocno podkreśla, że we wrześniu ujawniona zostanie przyszłość marki. Sugeruje to, że dowiemy się więcej na temat tajemniczego Infinity i/lub poznamy nową, bardziej standardową grę ze skrytobójcami w rolach głównych. Niektórzy spekulują nawet, że w przygotowaniu jest remake pierwszego AC, choć na plotki te należy patrzeć ze sporym przymrużeniem oka.

Przecieki wskazują, że Ubisoft pracuje również nad nową grą AC o nazwie kodowej „Rift”. W tytule podobno wcielimy się w znanego graczom Valhalli Basima, a rozgrywka ma stawiać na skradanie. Rzekomo jest to też mniejsza pod względem skali produkcja, która pierwotnie miała być dodatkiem do wikińskiej odsłony serii, lecz została przeprojektowana tak, aby stanowić samodzielną grę.

Jestem bardzo ciekaw tego, co szykuje Ubi. Assassin’s Creed Valhalla to najdłużej wspierana produkcja w całej historii serii, ale aktualizacje z nowymi zadaniami i kolejne dodatki to jednak nie zupełnie nowe gry. Mam nadzieję, że nieogłoszone tytuły osadzone w uniwersum AC nie są daleko od premiery.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie