Bagdad w Assassin’s Creed Mirage może zachwycić. Tak prezentuje się nowa lokacja

Assassin's Creed Mirage - tak prezentuje się zupełnie nowa lokacja w grze
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Na Gamescom 2023 zaprezentowano nowy zwiastun Assassin’s Creed Mirage. Tym razem skupia się na jednym z głównych bohaterów produkcji – kolistym mieście Bagdad.

Ubisoft nie odpuścił trwającego Gamescomu. Na wczorajszej imprezie otwierającej zobaczyliśmy sporo gier, w tym np. nowe Call of Duty, Lords of the Fallen czy Alana Wake’a 2. Francuski producent również był obecny i pochwalił się nowym Assassin’s Creed. Gra, która ma przemówić do fanów oryginalnych, starszych odsłon, zadebiutuje już 5 października 2023 roku. Firma wcześniej “przyspieszyła” premierę.

Akcja Assassin’s Creed Mirage została osadzona w Bagdadzie w IX wieku, gdy miasto dosłownie rozkwitało. Zbudowane je na planie koła i z każdej strony otoczono grubymi murami zapewniającymi bezpieczeństwo. Do tego solidne bramy, których otwarcie wymagało współdziałania paru osób, a także zewnętrzna fosa. Brzmi bezpiecznie, ale w nowym Assassin’s Creed jest od tego daleko. Grasuje tam bowiem Basim – główny bohater produkcji. W ciągu fabuły poznamy jego karierę od drobnego złodziejaszka do doświadczonego asasyna.

Zwiastun z pewnością podkreśla to, co było wiadomo wcześniej – będzie bardzo klimatycznie i względnie poprawnie pod kątem historycznym. Twórcy postanowili tym razem zagwarantować nam pełny arabski dubbing, aby dopełnić naszej immersji. Jest to pomysł całkiem niezły; sam przed laty grałem w “dwójkę” z włoskim dubbingiem, aby po prostu mocniej poczuć ten klimat. Oczywiście pojawi się również angielski dubbing, ale gracze zyskają także tę nieco ciekawszą opcję.

Assassin’s Creed Mirage ukaże się na PC, Xbox Series X/S i One oraz PS4 i PS5. Więcej informacji o grze znajdziecie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie