Alan Wake 2 na nowych ujęciach. Zwiastun z Gamescom zapowiada szaleństwo w wielkim stylu

alan wake 2 zwiastun
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Alan Wake 2 będzie inny niż pierwowzór z 2010 i to w dobrym znaczeniu tego słowa. Na nowym zwiastunie gra Remedy wygląda jak żywe złoto.

Strzelanka TPP, survival-horror, przygodowy thriller, psychologiczny dramat… Na pewno znaleźlibyśmy jeszcze kilka innych kategorii dla Alana Wake’a 2, ale nie musimy się silić na ustalenie jednego gatunku, w którym gra będzie funkcjonować. Różne tempo gry, dwuwymiarowość świata i dualizm bohatera sprawia, że to właśnie złożoność ma być istotną zaletą nowej przygody. A będzie ona straszniejsza i bardziej wymagająca w odbiorze niż pierwsza odsłona gry – tak przynajmniej można wywnioskować po ostatnich trailerach i tym najnowszym, pokazanym na targach Gamescom 2023.

Twórcy postanowili jeszcze bardziej dokręcić śrubę, pokazać szaleństwo, które dobiera się do naszej postaci niczym narwany młodzian do zdezorientowanej dziewczyny na dyskotece. W nowym materiale możemy zobaczyć, z czym zmaga się pisarz, i jego drogę ucieczki z koszmaru, ciemnej strony świata, która trawi jego rozsądek i zmysły. Ścieżka ta poprowadzi nas ku niebezpieczeństwom, wytworom wyobraźni i swoistej bestii. W filmie promocyjnym pada wyraźne nawiązanie do tego, że Alan ma sobowtóra, wcielenie zła i motyw ten ma chyba stanowić ważną rolę w kontekście finału historii. Możliwe, że nasze drugie “ja” będzie jednym z głównych przeciwników Alana i detektyw Sagi Anderson.

Te zawiłości fabularne i ogłoszony wcześniej dwutorowy system narracji w Alan Wake 2 mogą okazać się zbawienne dla osiągnięcia ogromnego sukcesu komercyjnego, choć data premiery może mocno pokrzyżować te plany. Gra ma zadebiutować 27 października, a to oznacza, że będzie konkurować o dusze graczy ze Spider-Man 2 i Alone in the Dark.

Alan Wake 2 na najnowszym zwiastunie z Gamescom

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie