Tak wygląda na rozgrywce nowa gra twórców Elden Ring. Jest data premiery

Armored Core VI to nowa gra twórców Elden Ring. Data premiery, zwiastun
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Armored Core VI: Fires of Rubicon to nowa gra od From Software, twórców Elden Ring i gatunku soulslike’ów. Dostaliśmy pierwszy materiał pokazujący rozgrywkę.

Twórcy Elden Ring przez ostatnie lata rozwijali w zasadzie jedynie gatunek soulslike’ów. Najwyraźniej Hidetaka Miyazaki zrewolucjonizował gaming na tyle, że studio niemal kompletnie zapomniało o swoich starszych seriach. Jedną z nich jest Armored Core, czyli cykl o epickich bitwach wielkich mechów. Trochę szkoda, bo jednak to naprawdę uznana seria, którą przyćmił choćby MechWarrior.

Teraz jednak do niej powracamy, a to za sprawą Armored Core VI: Fires of Rubicon. Szósta już odsłona cyklu dostała nowy zwiastun, który po raz pierwszy pokazuje fragmenty z rozgrywki. Trzeba przyznać, że From nie kłamało, gdy obiecywało potyczki z wielkimi bossami. Do tego jest bardzo wybuchowo, emocjonująco i całkiem intrygująco. Tym razem nie dostaniemy przecież kolejnego soulslike’a, a coś świeżego, patrząc na to, że ostatnie Armored Core wyszło w 2012 roku.

Wraz z trailerem, twórcy podzielili się datą wydania. Armored Core VI: Fires of Rubicon ukaże się już 25 sierpnia 2023 roku. Gra wyjdzie na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Deweloperzy potwierdzili już wcześniej, że niestety nie otrzymamy trybu kooperacji, a całość przeznaczona jest wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Mamy za to informacje o edycjach gry. Zainteresowani będą mogli zaopatrzyć się w kolekcjonerkę albo edycję premium. Ta pierwsza jest naprawdę bogata, bo dostaniemy 19-centymetrową figurkę, steelbook, artbook, kod odblokowujący ścieżkę dźwiękową, a także przypinki i grę, rzecz jasna. W edycji premium dostaniemy jeszcze świetnie wyglądającą podstawkę na mecha.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie