Arabia Saudyjska chce przejąć wiodącego wydawcę gier. Wiemy, ile planuje zapłacić

Kontroler
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Jeśli Arabia Saudyjska nie zmieni swoich planów, stanie się właścicielem jednego z najistotniejszych wydawców gier wideo. Robi się ciekawie.

Jak podaje VideoGamesChronicle, Arabia Saudyjska chce zainwestować około 37,8 miliarda dolarów w branżę gier wideo, z czego 13 miliardów ma zostać przeznaczone na przejęcie i rozwój „istotnego wydawcy gier”. Inwestycja ma zostać zrealizowana poprzez należące do Arabii Saudyjskiej Savvy Games Group.

Nie potwierdzono, o jakiego wydawcę może chodzić. 13 miliardów dolarów to kwota pozwalająca na zakup dowolnej dużej firmy z wyjątkiem największych z największych jak Electronic Arts, Take-Two lub Bandai Namco. Arabia Saudyjska ma jednak w czym wybierać.

Savvy Games Group ma też przeznaczyć około 481 milionów dolarów na zainwestowanie w powstające gry wideo i rozrastające się firmy związane z esportem. Grupa planuje też wesprzeć znaczące przedsiębiorstwa z branży game dev, które mają wnieść dodatkową wartość do istniejącego portfolio przedsiębiorstwa.

Będący właścicielem Savvy Group państwowy fundusz majątkowy PIF zainwestował już w wiele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier, w tym Nintendo, Nexon, Activision Blizzard, Embracer, Take-Two, Electronic Arts i Capcom.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie