Apple zarobiło więcej na grach niż Sony, Microsoft i Nintendo razem wzięte

Apple logo - dolary - pg
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Według najnowszego raportu przeprowadzonego przez Wall Street Journal producent sprzętów z jabłkiem w logo miał zarobić na grach zdecydowanie więcej niż największe firmy bezpośrednio powiązane z tym odłamem gospodarki. Ile zyskało Apple na grach?

Według przeprowadzonego WSJ wymieniony przed momentem gigant w roku fiskalnym 2019 zyskał zawrotne 8,5 miliarda dolarów z App Store z samych gier. Jest to bezpośrednio powiązane z 30% zysków z każdej transakcji, które pobiera amerykańska firma przy opłatach w aplikacjach na systemach Apple.

Szacuje się, że zarobek Sony, Activision, Nintendo i Microsoftu w tym samym okresie był „zaledwie” 2 miliardy dolarów mniejszy. Cóż, jest to niewyobrażalna sytuacja, a jednak ma miejsce. W końcu powyższe firmy należą do najbardziej wpływowych w segmencie gier wideo, a działalność założona m.in. przez Steve’a Jobsa nawet swoich produkcji nie tworzy.

Dobrze jest jednak brać poprawkę na to, że posiadaczy iPhonów i iPadów jest znacznie więcej poza granicami naszego kraju niż mogłoby się wydawać. Na przestrzeni ostatnich lat i tak ta sytuacja znacznie zmienia się w Polsce i nie zdziwię się, jeśli po ostatniej konferencji Apple’a jeszcze więcej rodaków zainteresowało się przejściem na urządzenia z „i” na początku nazwy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie