iPhone 13 - zdjęcie smartfona

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

iPhone 13, iPhone 13 mini, Pro oraz Pro Max. Szczegóły nowych smartfonów Apple

Apple nareszcie zaprezentowało serię smartfonów iPhone 13. Poznaliśmy specyfikację oraz nowości, które trafią do flagowych urządzeń Apple.

Na dzisiejszej konferencji Apple zobaczyliśmy zapowiedź najnowszych iPhone’ów. Apple nie wymyśla koła na nowo i serwuje fanom swoich sprzętów solidną aktualizację specyfikacji oraz funkcji smartfonów.

Otrzymamy o 28% jaśniejszy względem IP12 ekran Super Retina XDR OLED. To standardowe ulepszenie poprzednich ekranów iPhone’ów.

iPhone 13 oraz 13 mini otrzymają także chip A15 Bionic z sześcioma rdzeniami i czterema rdzeniami graficznymi. Apple chwali się, że to najszybszy chip, jaki jest tylko dostępny w smartfonach.

Sporo zmieniło się też w aparacie. Jeśli jesteście miłośnikami nagrywania amatorskich filmów, z pewnością ucieszy Was obecność Cinematic Mode, który pozwoli Wam nagrywać filmy, w których kamera sama złapie ostrość na osobach – w tym tych, które się poruszają.

Jeśli martwiliście się o brak lepszej baterii, możecie spać spokojnie. IP13 zadziała 2.5 godziny dłużej względem IP12, a IP13 mini półtorej godziny dłużej względem IP12 mini.

Apple zwiększa startową pojemność pamięci iPhone’ów. Nowe modele smartfonów będą dostępne w wersjach 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Ceny smartfonów rozpoczynają się od 699 dolarów.

iPhone 13 Pro i Pro Max ujawnione

Tutaj dostaniemy ekran Super Retina XDR, 25% jaśniejszy względem poprzedniego Pro Maxa. Ekran wyświetli też do 1200 nitów i ma częstotliwość odświeżania na poziomie do 120 Hz.

O moc naszego smartfona zadba chip A15 Bionic z sześcioma rdzeniami i pięcioma rdzeniami graficznymi. Robi wrażenie, prawda?

Telefon ma wytrzymać cały dzień na baterii i rzekomo akumulator wystarczy na 2.5 godziny dłużej względem zeszłorocznego IP12 Pro Max. To sporo, ale zobaczymy, jak będzie to wyglądać w praktyce.

Telefon kupimy w wersji ze 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB pamięci na dane, i będzie on dostępny za odpowiednio 999 dolarów oraz 1099 dolarów.

Zamówienia przedpremierowe na całą linię IP13 ruszą 17 września, a premiera odbędzie się 24 września. Jeśli interesują Was tablety Apple, w tym miejscu znajdziecie zapowiedź nowych iPadów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się