Anulowane gry, które mogły stać się wielkimi hitami

Wiedźmin z lat 90.? Batman w świetle lamp gazowych? Kolejny sandbox od Rockstar? Poznajcie najciekawsze gry, w które prawdopodobnie już nigdy nie zagramy.

Lista obiecujących gier, które ostatecznie trafiły do kosza, jest niestety długa. W wielu przypadkach lata produkcji, udostępniane gameplay’e, artworki czy w końcu daty premier były niewystarczające i niektóre projekty, ku frustracji i żalowi graczy, musiały odejść na śmietnik growej historii. Nawet niedoszły hit od Platinum Games – Scalebound, którego anulowania nic nie zapowiadało, musiał podzielić los innych ciekawych gier. Choć w takich sytuacjach kierujemy się zazwyczaj emocjami, tudzież sentymentem do marek, pamiętajmy, że szeroko rozumiana elektroniczna rozrywka to przede wszystkim biznes, który musi być opłacalny.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie siedmiu najciekawszych gier, których produkcje z różnych powodów zostały przerwane i w wielu przypadkach oznacza to definitywny koniec. Niektóre z nich natomiast wciąż mają malutki cień szansy na pojawienie się w przyszłości, choć nie należy nastawiać się na taki obrót spraw. Zapraszamy na przegląd niedoszłych hitów!

7. Scalebound

Scalebound zapowiadał się na jednego z najgorętszych tytułów ekskluzywnych dla konsoli Xbox One. Tytuł miał być trzecioosobową grą akcji z elementami RPG i opowiadać o nastolatku przeniesionym do magicznego świata rządzącego przez fantastyczne stworzenia, gdzie zaprzyjaźnia się z potężnym smokiem Thubanem, który oprócz fizjonomii, imponuje inteligencją. Prace nad grą były w zaawansowanej fazie, dostaliśmy nawet gameplay z gry pokazujący, że potencjalny hit na Xbox’a ma się dobrze i posiadacze tej konsoli mogą spać spokojnie.

Niestety, hucznie zapowiedziana prawie cztery lata temu gra od Platinum Games, ojców takich przebojów, jak Bayonetta czy Metal Gear Rising: Revengeance, została anulowana przez Microsoft, który w oficjalnym oświadczeniu podał, że: Po uważnych naradach, Microsoft Studio zadecydowało o zakończeniu produkcji Scalebound. Pracujemy ciężko, aby dostarczyć w tym roku naszym fanom niesamowitą ofertę gier, wliczając w nią Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves oraz inne świetne doznania.

Według nieoficjalnych informacji, powodem zaprzestania prac na tytułem było kolejne z rzędu opóźnienie w produkcji, które być może podważyło sens dalszego finansowania przez Microsoft. Przypomnijmy, że to nie pierwszy tak zdecydowany ruch amerykańskiego giganta w kwestii kasacji gier. W 2016 roku podobny los spotkał Fable Legends, którego wykonawca – Lionhead, po wielu latach współpracy z Microsoftem, został zamknięty.

Na drugiej stronie wielka piracka przygoda!

Łukasz Kędzierski

Łukasz Kędzierski

Fan twórczości H.P Lovecrafta i Michaela Crichtona, lubiący ponadto popkulturę lat 80 i 90. W wolnych chwilach wielki kibic Juventusu F.C i miłośnik power metalu. Ubóstwia filmowego Batmana Tima Burtona i komiksowego od Douga Moencha. Entuzjasta gier wszelakich, w których ceni przede wszystkim pomysł i grywalność. Wychowany na Pegasusie, PlayStation i GameBoy’u Advance.