Łukasz Kędzierski

Fan gier wszech epok stawiający na pierwszym miejscu grywalność, bez względu na gatunek produkcji. Zawsze chętnie odpala gry z PlayStation, czerpiąc z nich nie mniejszą frajdę jak blisko 25 lat temu. W wolnych chwilach pochłania powieści weird fiction oraz pulpowe horrory wydawane w Polsce w latach 90., nie stroni też od dobrego komiksu ze stajni DC.

2 komentarze

Anulowane gry, które mogły stać się wielkimi hitami

Wiedźmin z lat 90.? Batman w świetle lamp gazowych? Kolejny sandbox od Rockstar? Poznajcie najciekawsze gry, w które prawdopodobnie już nigdy nie zagramy.

Lista obiecujących gier, które ostatecznie trafiły do kosza, jest niestety długa. W wielu przypadkach lata produkcji, udostępniane gameplay’e, artworki czy w końcu daty premier były niewystarczające i niektóre projekty, ku frustracji i żalowi graczy, musiały odejść na śmietnik growej historii. Nawet niedoszły hit od Platinum Games – Scalebound, którego anulowania nic nie zapowiadało, musiał podzielić los innych ciekawych gier. Choć w takich sytuacjach kierujemy się zazwyczaj emocjami, tudzież sentymentem do marek, pamiętajmy, że szeroko rozumiana elektroniczna rozrywka to przede wszystkim biznes, który musi być opłacalny.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie siedmiu najciekawszych gier, których produkcje z różnych powodów zostały przerwane i w wielu przypadkach oznacza to definitywny koniec. Niektóre z nich natomiast wciąż mają malutki cień szansy na pojawienie się w przyszłości, choć nie należy nastawiać się na taki obrót spraw. Zapraszamy na przegląd niedoszłych hitów!

7. Scalebound

Scalebound zapowiadał się na jednego z najgorętszych tytułów ekskluzywnych dla konsoli Xbox One. Tytuł miał być trzecioosobową grą akcji z elementami RPG i opowiadać o nastolatku przeniesionym do magicznego świata rządzącego przez fantastyczne stworzenia, gdzie zaprzyjaźnia się z potężnym smokiem Thubanem, który oprócz fizjonomii, imponuje inteligencją. Prace nad grą były w zaawansowanej fazie, dostaliśmy nawet gameplay z gry pokazujący, że potencjalny hit na Xbox’a ma się dobrze i posiadacze tej konsoli mogą spać spokojnie.

Niestety, hucznie zapowiedziana prawie cztery lata temu gra od Platinum Games, ojców takich przebojów, jak Bayonetta czy Metal Gear Rising: Revengeance, została anulowana przez Microsoft, który w oficjalnym oświadczeniu podał, że: Po uważnych naradach, Microsoft Studio zadecydowało o zakończeniu produkcji Scalebound. Pracujemy ciężko, aby dostarczyć w tym roku naszym fanom niesamowitą ofertę gier, wliczając w nią Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves oraz inne świetne doznania.

Według nieoficjalnych informacji, powodem zaprzestania prac na tytułem było kolejne z rzędu opóźnienie w produkcji, które być może podważyło sens dalszego finansowania przez Microsoft. Przypomnijmy, że to nie pierwszy tak zdecydowany ruch amerykańskiego giganta w kwestii kasacji gier. W 2016 roku podobny los spotkał Fable Legends, którego wykonawca – Lionhead, po wielu latach współpracy z Microsoftem, został zamknięty.

Na drugiej stronie wielka piracka przygoda!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%