Sony usuwa niefortunny filmik z YouTube, Microsoft rozbawiony sytuacją

Sony usuwa niefortunny filmik z YouTube, Microsoft rozbawiony sytuacją
Newsy PC PS4 XOne

Wczoraj Sony wrzuciło na swój kanał w serwisie YouTube filmik, prezentujący nowe IP od BioWare, które zapowiedziano podczas konferencji Microsoftu na targach E3. Mowa o tytule Anthem. Pojawi się on bowiem nie tylko na Xbox One, lecz również na PlayStation 4 oraz PC.

Filmik zaprezentowany przez Sony zaliczył jednak dużą wpadkę. Materiał został przedstawiony, jakby prezentował wersję gry na PS4, lecz spostrzegawczy gracze zauważyli nieudolną podróbkę. Interfejs z przyciskami w wideo został spreparowany w taki sposób, że na xboksowe przyciski LB/RB/LT/RT naniesiono po prostu ikonki przycisków z PS4. Widać to na poniższym screenie.

Obrobiony trailer zniknął z sieci, lecz oczywiście sprawa dotarła do każdego zakątka internetu, a branża zareagowała, w tym Aaron Greenberg (szefa działu marketingu Xbox) z Microsoftu. Widać, że wpadka ze strony Sony nieźle go rozbawiła, o czym świadczy wpis z serwisu Twitter komentujący artykuł magazynu Forbes.

Nie wiadomo oczywiście, kto odpowiada za kiepską podróbkę. Niekoniecznie zwiastun powstał w szeregach Sony, mógł być dostarczony w takiej formie przez wydawcę tytułu, czyli Electronic Arts.

Zwiastun Anthem prezentujący rozgrywkę wygląda bardzo obiecująco. Ciekawe co ostatecznie wyjdzie z produkcji (zwiastun zaprezentowany pierwotnie przez Microsoft).

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie