AMD Radeon Duo Pro – pierwsze testy karty. Jak wypada w starciu z GeForce GTX 980 Ti?

Jeden z serwisów dorwał się do nowej karty AMD i publikuje swoje testy.

W zeszłym miesiącu przedstawiono nowy model karty graficznej AMD – nazwanej Radeon Duo Pro – której centrum stanowią dwa układy GPU Fiji, stosowane obecnie w kartach graficznych Radeon R9 Fury X oraz R9 Nano. Więcej informacji technicznych znajdziecie w poprzedniej wiadomości, a my przechodzimy do najnowszych konkretów, czyli testu.


Oficjalny debiut karty AMD Radeon Duo Pro zaplanowano na 27 kwietnia, lecz serwis EXpreview zdobył egzemplarz sprzętu przed premierą i postanowił sprawdzić, co tak naprawdę drzemie w tym urządzeniu.

Wnioski? Wystarczy spojrzeć na poniższe tabele i zestawienia. Wynika z nich m.in. tyle, że Radeon Pro Duo z dwoma układami AMD Fiji jest średnio 60 proc. lepszy niż Radeon R9 Fury X z jednym układem Fiji – przy zastosowaniu rozdzielczości 4K. Jeśli zejdziemy do rozdzielczości 1080p, różnica pomiędzy wspomnianymi modelami kart zmniejsza się do około 50 proc.

Przedstawione przez EXpreview testy świadczą ponadto, że Radeon Pro Duo jest prawie 60 proc. lepszy od GeForce GTX 980 Ti – przy rozdzielczości 4K. Kiedy jednak zastosujemy rozdzielczość 1080p, przewaga nowej karty AMD zmniejsza się do 32,5 proc. To jednak nie wszystko, co można wyciągnąć z opublikowanych testów. Zerknijcie na screeny poniżej:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

220 Shares
Share220
+1
Tweet