AMD Radeon Duo Pro oficjalnie. Dużo mocniejsza od GeForce GTX TITAN Z?

AMD przedstawia kartę graficzną dla najbardziej wymagających graczy.

Firma przedstawiła model AMD Radeon Duo Pro, którego centrum stanowią dwa układy GPU Fiji, stosowane obecnie w kartach graficznych Radeon R9 Fury X oraz R9 Nano.

Wspomniane GPU Fiji wyposażone są w 4096 procesorów strumieniowych, 256 jednostek teksturujących oraz 64 jednostki ROP. Każdy z nich ma do dyspozycji 4 GB pamięci RAM HBM. AMD podaje, że moc karty Radeon Duo Pro to 16 Teraflopów. Wszystko jest chłodzone cieczą przez układ firmy CoolerMaster.


AMD przedstawiło również własne testy wydajności dla swojej nowej karty, które przeprowadzono w programie 3DMark FireStrike. Wynika z nich, że przy rozdzielczości 1080p nowy Radeon jest o 34,8 proc. lepszy niż Titan Z. Przy rozdzielczości 1440p przewaga Radeon Duo Pro nad GeForce GTX TITAN Z zwiększa się podobno do 48,1 proc., a przy 2160p konkurencyjna karta jest słabsza o 50 proc.

AMD Radeon Duo Pro zadebiutuje na rynku w drugim kwartale tego roku. Trzeba będzie na nią wydać 1499 dolarów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • Dyg

  Obecna tu jednostka mocy to flop.
  1 teraflop
  2 teraflops / teraflopów

  Skąd wy bierzecie to teraflopsów, totalna podstawa znajomości angielskiego

  • planetagracza

   Rzeczywiście nasz błąd. Dzięki za uwagę, już poprawione 🙂

   • Dyg

    Dziękuję, bardzo mnie to cieszy, często spotykany błąd

 • Tony

  Gratuluję porównania kart różnych producentów (nie mówiąc już o kompletnie innych generacjach) w 3dmark fire strike! Panie Darku, miarodajne wyniki w 3dmarkach są tylko przy porównywaniu kart tego samego producenta i tej samej architektury! Nie wspominając, że amd osiągają w nich zwykle nieco lepsze wyniki niż nvidia w realnych zastosowaniach.

  • planetagracza

   Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego jasno zaznaczyłem, że “AMD przedstawiło własne testy wydajności”, z których wynika to i tamto, a przewaga jest “podobno” większa. To dane przedstawione przez AMD, a nie nasze własne testy.

   • Tony

    Moje gratki były do amd, jednak liczyłem, że w artykule dopisze Pan nieco wyraźniejsze “sprostowanie” tego porównania, stąd też pozostała część komentarza :). Faktycznie wyraziłem się tam trochę niejasno.

 • Gewel

  To nie lepiej już kupić 2x980Ti i w SLI walnąć?

  • Soloman

   tu chodzibo mozliwosc psioczenia nasza karta jest naj

  • alladynek

   Zawsze można Duo Pro w Crossfire walnąć 🙂

790 Shares
Share790
+1
Tweet