Samochody niebawem lepiej poradzą sobie z grami niż niejeden PC

AMD chce pomóc stworzyć
Newsy PC Technologie

AMD poinformowało o nawiązaniu współpracy z ECARX. Obydwie firmy mają stworzyć nowoczesną platformę komputerową dla samochodów.

Zapewne większość z nas już przeczuwała, że gaming na samochodach znacznie się rozwinie. Oczywiście Tesla już od lat rozwija ideę odpalania gier wideo i wydaje się, że w tym momencie przoduje w tej technologii. Wszak Elon Musk niedawno zapowiadał pełną integrację m.in. ze Steam. Wszystko się może jeszcze zmienić i to za sprawą AMD.

Technologiczny gigant informuje o współpracy z firmą ECARX. To chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się technologiami związanymi z motoryzacją. Od lat snują wizje stworzenia nowego standardu komputerowego w autach i teraz może się to ziścić. Dwie firmy chcą już w 2023 roku wprowadzać nowe technologie, które obsłużą „high-endowy gaming”.

W notce prasowej czytamy o zastosowaniu procesorów Ryzen V2000. Wiele jest urządzeń z tej rodziny, ale mogą one posiadać do 8 rdzeni i 16 wątków. Do tego posiadają zintegrowaną grafikę. Ta jednak raczej nie poradziłaby sobie z nowoczesnymi grami, więc dodatkowo możemy liczyć na karty graficzne. I to nie byle jakie, bo należące do rodziny Radeon RX 6000. Na razie nie ma konkretów, ale można się domyślać, iż chodzi o układy NAVI 23. Te same posiada w końcu także i Tesla. Warto wspomnieć, że samochody amerykańskiego producenta oferują wydajność rzędu 10 teraflopów, czyli podobnie, co aktualna generacja konsol do grania.

Skoro „nowy standard” ma stać się rzeczywistością już w 2023 roku, można się spodziewać, że w ciągu paru lat technologia rozwinie się jeszcze bardziej. Wspomniane wyżej podzespoły może nie są rewolucyjne, ale oferują większą (lub porównywalną) wydajność, niż wiele komputerów graczy PC ma dziś.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie