AMD Radeon - karta graficzna

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nie możesz kupić karty graficznej? AMD planuje temu zaradzić

AMD planuje dostarczyć więcej kart graficznych na rynek. Lisa Su potwierdza, że firma chce zwiększyć produkcję urządzeń.

Dostępność konsol, kart graficznych i poszczególnych urządzeń elektronicznych przyprawia o zawrót głowy. Jeśli jakiś rozchwytywany sprzęt da się kupić, to zazwyczaj w bardzo zawyżonej cenie. Szczególnie mocno widać to w przypadku kart graficznych.

NVIDIA próbuje przeciwdziałać kiepskiej dostępności ograniczaniem swoich nowych kart. Ma to zniechęcić kopaczy kryptowalut, choć póki co efekty takich działań są raczej minimalne. Na ewentualny zwrot w tej sprawie musimy poczekać.

Nieco inaczej do tej sytuacji podchodzi AMD. Jak donosi serwis PCGamesN, prezes firmy, Lisa Su, potwierdziła, że producent ma ambitne plany na najbliższe kwartały. Czerwoni przewidują stopniowy wzrost sprzedaży swoich kart graficznych, co będzie skutkiem zwiększenia ich produkcji.

AMD współpracuje ze swoimi dostawcami i partnerami aby dostarczyć na rynek jak najwięcej kart. Póki co nie wiadomo, o jak znaczącym skoku wydajności fabryk mowa, ale słowa Lisy Su napawają optymizmem.

Mimo to, nie spodziewałbym się nagłej stabilizacji rynku GPU. Nawet jeśli ilość dostępnych kart od dwóch wiodących producentów nieco wzrośnie, zapewne nadal chętni kupujący będą musieli trochę się nagimnastykować, aby zgarnąć preferowany sprzęt w akceptowalnej cenie. Do bardziej znaczącej poprawy potrzeba lepszego pokrycia gigantycznego zapotrzebowania.

Niemniej jeśli czerwoni faktycznie mają już obmyślony plan na zwiększenie dostaw kart, pozostaje nam tylko trzymać kciuki, aby się to udało. Chyba każdy PeCetowiec ma serdecznie dość czekania na unormowanie cen.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się