Tego lepiej nie omińcie. Nowe gry za darmo w Amazon Prime Gaming

Amazon Prime Gaming z grą, której lepiej nie przegapić | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Subskrybenci abonamentu Amazon Prime Gaming mogą bez dodatkowych opłat pobierać kolejne gry. Tempest 4000 przypomina nam o dawnych latach.

Niedawno w ramach subskrypcji Amazona gracze mogli (w sumie to mogą robić to nadal!) odbierać remake jednej z najbardziej kultowych arcade’owych pozycji w historii. Platforma nadal chce oferować dostęp do klasyków i tytułów rodem z automatów. Dlatego też nowa gra przemówi przede wszystkim do tych graczy, którzy z nostalgią wspominają dawne lata.

Tempest 4000 to nowa gra za darmo dostępna dla wszystkich posiadaczy Amazon Prime Gaming. Jeżeli nie wiecie, o jakiej ja tu w ogóle grze piszę – nie martwcie się. Być może jesteście na to za młodzi, ale seria ta pamięta czasy automatów. Niegdyś były to jedne z najbardziej uzależniających shoot’em upów od Atari! I dziś warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z klasyką. Szczególnie jeżeli jej nie pamiętacie.

Jako dodatek warto też wspomnieć o możliwości odebrania za darmo Criminal Archives: Alphabetic Murders – Collector’s Edition.

Kultowe tytuły z serii Tempest dość mocno odcisnęły się na historii gier wideo. Pierwsza część była jedną z pierwszych gier wykorzystujących opracowaną przez Atari technologię wyświetlania wektorowego Color-QuadraScan. Do tego gracze mogli wybrać na początku poziom, od którego chcą zacząć. W zamiarach miało to oferować wygodną kontynuację dla tych, którzy nie chcieli przebijać się przez pierwsze, łatwiejsze levele.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie