Aliens, Trolls & Dragons – nowy projekt od animatora Wiedźmina 3. Zobacz gameplay

Będą miecze, broń palna oraz drony. Gra otrzyma wsparcie Oculus Rifta.

Jakub Kisiel przepracował lata w People Can Fly, a ostatni rok spędził w CD Projekt Red, gdzie zajmował się animacją do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obecnie to twórca niezależny, który pod szyldem własnego studia Kubold postanowił połączyć światy fantasy oraz science-fiction w spójną całość.


Aliens, Trolls & Dragons – bo o tym tytule mowa – przeniesie nas do odległej przyszłości, gdzie ludzkość odkryła rasę inteligentnych obcych. Ich stopień rozwoju można porównać do czasów naszego średniowiecza. Gracz znajdzie się w grupie badawczej, która została wysłana na obcą planetę w celu zebrania informacji o napotkanej tam rasie. Po nieudanym lądowaniu awaryjnym załoga powietrznego statku gdzieś przepada, a my budzimy się w lochu.

Tak zaczyna się wielka przygoda, podczas której będziemy musieli zbadać przyczynę rozbicia statku oraz dowiedzieć się, co stało się z resztą ekspedycji. To zadanie na pierwszy odcinek gry, ponieważ Aliens, Trolls & Dragons będzie podzielone na części. Premiera pierwszej z nich już jesienią tego roku.

Podczas rozgrywki skorzystamy ze zdobyczy nowoczesnej technologii oraz średniowiecznego oręża. Obok dronów i broni palnej wystąpią zatem miecze oraz włócznie. Co ciekawe, Aliens, Trolls & Dragons dostanie wsparcie dla urządzeń rzeczywistości wirtualnej, z Oculus Rift włącznie. Nic nie stanie jednak na przeszkodzie, by odpalić grę na komputerze ze zwykłym monitorem.

Tytuł powstaje z myślą o PC oraz Mac. Do sieci trafił nowy, ponad 12-minutowy materiał z rozgrywki. Zapraszamy do oglądania.

Aliens, Trolls & Dragons – gameplay

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet