Nowe materiały z anulowanej gry RPG z “Obcym”. Był gigantyczny potencjał

Aliens RPG - anulowana gra z
Newsy PC PS3 X360

Legendarny deweloper ujawnił, że niegdyś pracował nad grą Aliens RPG. Projekt ostatecznie nie powstał, ale dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy.

Dawno temu SEGA miała sporo pomysłów na markę Aliens, choć ostatecznie wiele z nich nie wypaliło, a część nie doczekała się realizacji. Może i fani kosmicznego horroru dostali po dziś dzień uwielbiane Obcy: Izolacja, ale to w zasadzie tyle z wielkich sukcesów. Na horyzoncie majaczy nowa strzelanka, a nawet horror, ale o tym drugim nie wiemy za bardzo nic. W zamian za to możemy cofnąć się do przeszłości.

Aliens RPG na nowych materiałach

Niegdyś SEGA rozważała stworzenie gry RPG, która miała zabrać nas do świata znanego z filmów Ridleya Scotta. Legendarny deweloper Josh Sawyer napisał niedawno na Twitterze, że był zaangażowany w prace nad Aliens: Crucible, znanym też jako Aliens RPG. Jednocześnie podzielił się dwoma screenshotami z menu gry. Sawyer to dość istotna persona w świecie gamedevu. Pracował nad takimi legendami jak Icewind Dale, Fallout: New Vegas czy Pillars of Eternity.

Postępy w pracy nad grą były bardzo powolne, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie użytecznych poziomów gry. Mieliśmy w tym czasie w przygotowaniu inną grę z SEGA, Alpha Protocol, i SEGA (co zrozumiałe, IMO) odłożyła Aliens na półkę na rzecz AP. Mieliśmy w zanadrzu wiele fajnych pomysłów, ale przecież nie sprzedaje się pomysłów! Największą lekcją, jaką wyniosłem z tego doświadczenia, jest to, że jeśli nie masz grywalnych poziomów, to nie masz zbyt wiele gry (oczywiście są pewne wyjątki).

– wyjaśnia na Twitterze projektant

Później Sawyer dodał, że bardzo ucieszył się grając w co-opowie Fireteam Elite, bo tytuł pod wieloma względami przypominał pomysły Obsidianu na RPG-a z Obcym, choć, rzecz jasna, bez takiego zaakcentowania samego RPG. Wielka szkoda, że Crucible nigdy nie powstanie, ale SEGA ma podobno szykować się do odwilży i wskrzesić tę markę na polu gier wideo. Jeżeli jesteście zainteresowani materiałami z anulowanego RPG-a, poniżej znajdziecie gameplay z gry, który w internecie jest już od pewnego czasu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie