Alien: Romulus – nareszcie konkretne informacje o nowym filmie z serii Obcy. Będzie widowiskowo, ale… sztampowo

alien romulus fabuła
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Film Alien: Romulus został zapowiedziany wiosną 2022 roku, jednak jak dotąd nie było wiadomo, czego dokładnie po nim oczekiwać. Aż do dziś.

W tym tygodniu miał miejsce testowy pokaz filmu Alien: Romulus. Dzięki temu do sieci przedostało się sporo przecieków. Dowiedzieliśmy się chociażby, że akcja produkcji rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z “Obcy – 8. pasażer Nostromo” a “Obcy – decydujące starcie”, z kolei tytułowy Romulus to nazwa dryfującego wraku stacji badawczej korporacji Weyland-Yutani. Bohaterami filmu jest natomiast grupa osób przemierzająca kosmos i specjalizująca się w “odzyskiwaniu” cennych elementów porzuconych stacji, statków kosmicznych i innych artefaktów. Gdy grupa natrafi na wrak Romulusa, zamiast zgrabieży, bohaterów czeka walka o przeżycie. Pojawiające się w sieci reakcje po filmie “Alien: Romulus” sugerują ponadto, że możemy spodziewać się kilku naprawdę widowiskowych scen ataków Obcych, niemniej fabuła brzmi dość sztampowo i mało zaskakująco, a już na pewno odtwórczo…

Obcy: Romulus – data premiery, obsada

“Alien: Romulus” ma trafić do kin 16 sierpnia tego roku, a jeszcze w tym miesiącu zobaczymy prawdopodobnie pierwszy zwiastun produkcji. Reżyserem filmu jest Fede Álvarez, zaś producentem Ridley Scott i Michael Pruss. W filmie zobaczymy takie nazwiska jak Isabela Merced, Cailee Spaeny, Archie Renaux oraz David Jonsson. Wybieracie się na seans?

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie