Alice VR, czyli polska gra przygodowa pod gogle wirtualnej rzeczywistości

Akcja tytułu przeniesie nas na obcą planetę, której mieszkańcy zaginęli w tajemniczych okolicznościach.

Gliwickie studio Carbon pracuje obecnie nad ciekawie zapowiadającą się przygodówką science-fiction, która ma wykorzystać możliwości Oculus Rift.


O czym opowie Alice VRGłówny bohater ląduje na obcej planecie w celu uzupełnienia zapasów ciekłego grafenu, utraconych w wyniku awarii statku. Pozornie proste zadanie komplikuje się w chwili, gdy okazuje się, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Na planecie czeka na gracza szereg zagadek zaprojektowanych specjalnie dla okularów Oculus Rift. Gracz podejmuje również decyzje, które pozwolą mu odkryć sekret zaginionych mieszkańców, oraz wpłynąć na ich dalsze losy – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Alice VR powstaje na silniku Unreal Engine 4, zaoferuje kilka ścieżek fabularnych (oraz zakończeń) i zagadki inspirowane Alicją w Krainie Czarów.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery Alice VR. Deweloperzy planują na początku 2016 roku walczyć o głosy graczy w usłudze Steam Greenlight. Poniżej możecie zobaczyć kilka screenów, graficzek oraz trailer produkcji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet