Bez pudełka, ale sprzedaje się dobrze. Alan Wake 2 z wynikiem, który gwarantuje kontynuację

Alan Wake 2 ze świetną sprzedażą. Będzie więcej gier | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Alan Wake 2 jest “najszybciej sprzedającą się grą w historii Remedy”. Automatycznie oznacza to dalsze poszerzenie Remedy Connected Universe!

Najnowsze dziecko Remedy okazało się nie tylko świetną przygodą, ale również moją osobistą grą poprzedniego roku. Fińscy twórcy znów dostarczyli arcydzieło, co potwierdza tylko sprzedaż gry. Od razu zaznaczę – nie, nie jest fenomenalnie, ale jest dobrze. I być może tyle tylko potrzeba.

Alan Wake 2 z dobrą sprzedażą

Gra nie została wydana w wersji fizycznej. Do tego wydanie PC dostępne jest wyłącznie w Epic Games Store. Oczywiście na twórców spadły gromy, choć nie zraziło to ich przed dostarczeniem gry na rynek. Szału nie było – jakością mówimy o zachwycającej pozycji, lecz sprzedaż wydawała się “taka se”. Teraz w końcu Remedy pokazało oficjalne liczby i jest naprawdę dobrze.

Jesteśmy zadowoleni z początku sprzedaży Alan Wake 2. Punkt cenowy również pozostał na wysokim poziomie, a gra odzyskała już znaczną część wydatków na rozwój i marketing. Będziemy nadal rozwijać grę, aby służyć obecnym fanom i przyciągać nowych graczy i spodziewamy się, że gra będzie nadal dobrze się sprzedawać.

– komentuje dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala (za VGC)

Słowa szefa deweloperów może nie brzmią aż tak entuzjastycznie, ale fakt są jasne – to najszybciej sprzedającą się gra Remedy w historii. Od momentu premiery osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,3 mln sztuk. To nie poziom Spider-Man 2 (10 milionów sprzedanych kopii), ale mówimy o grze Remedy. To jedno z niewielu studiów, które mocno stawia na autorski sznyt i wychodzenie poza utarte schematy i konwenanse. Ich gry (może prócz Maksa Payne’a) nigdy nie zdobywały szerokiej popularności, bo adresowane są po prostu do konkretnego odbiorcy. Dlatego też wynik sprzedaży jest naprawdę dobry.

Mamy teraz dwie uznane franczyzy: Control i Alan Wake, które są połączone poprzez Remedy Connected Universe. Rozwijanie i rozszerzanie tych franczyz będzie kluczową częścią naszej przyszłości

– dodaje Virtala

No to jest – oficjalne potwierdzenie. Będzie więcej gier z tego uniwersum. Oczywiście to było wiadome od dawna (powstaje m.in. Control 2), ale teraz przyznał to szef Remedy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie