Aktualizacja Xbox One – 1,5 mln więcej pikseli na ekranie i sterowanie grami przez widzów

Wiosenna aktualizacja Xbox One trafiła do grupy użytkowników z programu Xbox Insider. Po testach otrzymają ją wszyscy gracze. Co konkretnie? Oto nowości, które przyniesie nowy software!

Jeśli czekaliście na kolejne zmiany w swojej konsoli, Microsoft ma dla Was dobre wieści. Wiosenna aktualizacja Xbox One jest już w fazie testów, a my dowiedzieliśmy się, co będzie zawierała.

Aktualizacja Xbox One – zmiany i nowości

Rozdzielczość 1440p

Na początek Microsoft proponuje wsparcie dla rozdzielczości 1440p dla gier i multimediów. Dotyczy to modeli konsol Xbox One X oraz Xbox One S. Jak zaznaczają Amerykanie, rozdzielczość 2560×1440 (QHD), jest popularnym wyborem dla użytkowników komputerów PC. Mając ponad półtora miliona pikseli więcej niż w 1080p, ta rozdzielczość wypełnia lukę między ekranami Full HD i 4K – czytamy na stronie Microsoftu.

Streamerzy i dzielenie się kontrolerem

Kolejna nowością jest funkcja dzielenia się kontrolerem na Mixer.com. Jak to działa? Streamerzy będą mogli udostępnić kontroler za pomocą przeglądarki na Mixer.com. Oglądający rozgrywkę otrzymają zatem możliwość pokierowania postacią w grze – za pomocą kontrolera podłączonego do PC lub wirtualnego pada, wyświetlanego na ekranie monitora. Streamerzy mogą udostępniać pełny kontroler, na którym nie będzie jednak działał przycisk Xbox wywołujący główne menu. Ponadto twoja transmisja na Mixer.com nie będzie się kończyć przy zmianie gry.

Przeglądanie internetu

Aktualizacja Xbox One to również zmiana wyglądu przeglądarki Edge. Microsoft podkreśla, że odświeżone szaty będą bardziej nowoczesne. Poprawione zostanie również poruszanie się po przeglądarce za pomocą pada – ulepszenia funkcji Ulubione i Historia ułatwiają powrót do ulubionych witryn. Co więcej, będziemy mogli teraz pobierać i przesyłać zdjęcia, muzykę i wideo z Microsoft Edge na konsolę. Pobraną zawartość przejrzymy za pomocą eksploratora plików. Na dodatek dodana zostanie opcja, dzięki której będziemy mogli zmieniać poziom głośności dźwięków z gry i muzyki w tle – wszystko z poziomu systemu Xbox.

Kluby i nowe możliwości

Są również zmiany w klubach. Administratorzy klubu mogą teraz filtrować zaproszenia na podstawie różnych kryteriów, w tym reputacji, Gamerscore i rekomendacji od obecnych członków klubu. Przykładowo, jeśli zakładasz klub dla hardcore’owych graczy PUBG, będziesz mógł ustawić filtr, aby wyświetlane były tylko zaproszone osoby mające za sobą np. 200 godzin w grze.

Dajcie znać, jak podobają się Wam nowe możliwości, które wprowadzi aktualizacja Xbox One. Po kilku tygodniach testu nowy software powinien wylądować na każdej konsoli.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.