Aktualizacja Xbox One przyśpiesza ściąganie gier

Aktualizacja Xbox One przyśpiesza ściąganie gier
Newsy XOne

Microsoft wdraża ciekawe zmiany w systemie swojej konsoli.

Gigant z Redmond ma dzisiaj udostępnić nową aktualizację Xbox One, która zapewni szybsze pobieranie gier kupionych w cyfrowej dystrybucji, czyli w Xbox Store. Update oznaczono numerem 10.0.14393.2152.

Według Microsoftu, najbardziej zyskają na zmianach posiadacze szybkich łącz (powyżej 100 Mbps), gdzie szybkość zasysania danych ma zwiększyć się nawet o 80 procent. W przypadku użytkowników dysponujących wolniejszym łączem (poniżej 100 Mbps), poprawa prędkości pobierania ma oscylować w granicach 40 procent.

Aktualizacja Xbox One usprawnia również działanie kontrolera bezprzewodowego (nowy firmware dla pada), poprawia obsługę aplikacji strumieniujących muzykę oraz zajmuje się ogólną poprawą stabilności i wydajności systemu.

Microsoft wprowadza płatności komórką za gry na konsole Xbox i system Windows 10

Microsoft, właściciel usługi Xbox Live, poinformował w zeszłym tygodniu o wprowadzeniu systemu płatności direct billing w Sklepie Xbox, we współpracy z operatorem sieci Orange. Usługa direct billing polega na obsłudze płatności komórkowych za treści cyfrowe zakupione na konsolę Xbox i komputery PC z Windows 10. Płatności obsługiwane są przez operatora sieci Orange w ramach programu Dolicz do rachunku w Orange. Direct billing to doliczenie kwoty internetowych zakupów do rachunku za telefon i możliwość uregulowania płatności razem z kolejnym rachunkiem za abonament, nie obciążając innego środka płatności od razu. Zakupy za pośrednictwem operatora komórkowego są rozwiązaniem proponowanym klientom mającym obawy przed korzystaniem z karty kredytowej na platformach mobilnych czy konsolach, gdyż nie wymagają podawania numeru karty w sieci, są chronione limitem miesięcznym w wysokości 300 zł, a każda transakcja w sklepie musi być potwierdzona hasłem do konta Microsoft.

Płatności mobilne to również atrakcyjne rozwiązanie dla osób nie używających innych, bezgotówkowych form płatności. Usługa jest dostępna dla użytkowników systemu Windows 10 i platformy Xbox, umożliwiając zakupy grę na komputer PC i konsolę, a zakupione aplikacje i treści możecie wykorzystać w ramach swojego konta Microsoft na dowolnym urządzeniu pod kontrolą systemu Windows 10. Szczegółowe informacje o usłudze można znaleźć pod tym adresem.

Dzięki aplikacji Xbox na Windows 10 najpopularniejsze gry PC dla Windows 10 posiadają teraz swoje centra gier w usłudze Xbox Live. Będąc zarówno na komputerze jak i na konsoli Xbox One, zobaczysz w jakie gry grają Twoi znajomi, będziesz w stanie udostępniać filmy i zrzuty ekranu oraz wysyłać wiadomości znajomym w usłudze Xbox Live. Możesz także uczestniczyć w czacie grupowym na wszystkich platformach. Mobilna aplikacja Xbox jest teraz dostępna również na platformach mobilnych iOS i Android. Możesz być stale połączony ze społecznością Xbox Live, niezależnie od posiadanego urządzenia, i korzystać z dostępnych funkcji aplikacji Xbox.

Płatności mobilne w Xbox Live.
Płatności mobilne w Xbox Live.

Źródło: Microsoft

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie