Aktualizacja Xbox One i piękne logo zapowiadające Project Scorpio

Microsoft przedstawia nową aktualizację swojej konsoli. Co wprowadzi update?

Major Nelson ujawnił na swoim blogu listę świeżutkich funkcji, które w ciągu najbliższych kilku tygodni trafią do osób znajdujących się w programie Xbox Insider i nie wiadomo, kiedy konkretnie zostaną udostępnione wszystkim posiadaczom konsoli.

Nowa aktualizacja Xbox One pozwoli nam m.in. wybrać dowolne zdjęcie awatara, które załadujemy z dysku konsoli, komputera z systemem Windows 10 czy telefonu. Microsoft podkreśla, że w przypadku tej jednej nowości testy mogą trwać dłużej, ponieważ firma chce mieć pewność, że w dniu premiery wszystko będzie dopracowane. Nie powiedziano tego wprost, lecz bardzo możliwe, że gigant z Redmond potrzebuje więcej czasu na usprawnienie systemu moderacji, by uniknąć kontrowersyjnych, obraźliwych oraz wulgarnych zdjęć, które będą chcieli wykorzystać niektórzy użytkownicy.

Dowolne zdjęcie awatara to tylko jedna z wielu zmian. Oto lista nowości w nadchodzącej aktualizacji Xbox One, którą przedstawia Microsoft.

Aktualizacja Xbox One – lista zmian:

Arena Xbox Live

 • Fani World of Tanks będą mogli wziąć udział w turniejach na Xbox One zorganizowanych przez ESL;
 • Szczegóły turniejów rozgrywających się na Arenie poznamy dzięki powiadomieniom na Xbox One lub w aplikacji Xbox systemu Windows 10.

Profil i kanał aktywności

 • Wybierzemy niestandardowe, dowolne zdjęcie dla naszego awatara;
 • Na naszym profilu pojawi się nowy przycisk “Dołącz do transmisji”, który pozwoli szybko przejść do streamingu nadawanego przez innych graczy;
 • Profil pozwoli podejrzeć również historię turniejów rozegranych na Arenie oraz zobaczyć, kiedy rozpoczną się kolejne zawody;
 • Będziemy mogli ukryć niektóre posty w naszym kanale aktywności, ustawić wybrany post na samej górze kanału czy filtrować posty, by zobaczyć wpisy tylko konkretnych osób czy pochodzące z danych klubów lub dotyczące określonych gier.

Kluby i poszukiwanie grup

 • W ramach tych zmian Microsoft stworzy specjalne grupy dla łowców osiągnięć oraz pozwoli właścicielom klubów oraz administratorom na przypinanie postów w kanale aktywności klubu czy wybieranie szaty graficznej dla klubu. Dodatkowo takie osoby zostaną specjalnie oznaczone podczas rozmowy.

Moje gry, aplikacje oraz ustawienia

 • W “Moich grach i aplikacjach” dodana zostanie możliwość filtrowania biblioteki gier według platformy – Xbox One / Xbox 360.
 • Dodanie wsparcia dla Captive Portal, by łatwiej można było podłączyć Xbox One do publicznych sieci Wi-Fi (uwierzytelnienie za pomocą przeglądarki);
 • W ustawieniach Kinecta dodana zostanie opcja auto-zoomu dla Beam, Twitcha i Skype.
 • W aplikacji Xbox dla systemu Windows 10 zobaczymy opcję wyboru źródeł sygnału wejściowego i wyjściowego dla Party chat.

Dajcie znać, która z nowych funkcji i możliwości najbardziej Was zainteresowała, a poniżej wrzucamy małą przekąskę – logo Project Scorpio, które pojawiło się na oficjalnym Twitterze Microsoft Studios:

Project Scorpio

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.