Aktualizacja X360 zapewni dostęp do gier na Xboksa One

Microsoft szykuje ciekawą łatkę dla starszej konsoli.

Choć deweloperzy stawiają już na nową generację, gigant z Redmond nie zamierza tak szybko porzucać właścicieli poczciwej 360-tki. Trwają właśnie prace nad kolejną aktualizacją, która wprowadzi kilka ciekawych funkcji do last-gena.


Pierwsza dotyczy gier na… Xboksa One. Właściciele X360 – opłacający abonament Gold – będą mogli z poziomu swojej konsoli odebrać darmowe gry na XOne, które co miesiąc trafiają do oferty Games with Gold. W ten sposób możemy budować bibliotekę tytułów na Xboksa One nawet wtedy, gdy jeszcze nie posiadamy tej konsoli, lecz zamierzamy dopiero ją kupić.

Gry z Xboksa One zapiszą się wówczas na naszym koncie, naturalnie zagramy w nie jedynie na Xboksie One. Jak ma działać taka funkcja? Poniższy filmik wszystko pokazuje.

Kolejną nowością dla konsoli Xbox 360 będzie dostęp do programu preview. Obecnie korzystają z niego osoby, w których domach stoi Xbox One. Wybrani gracze mogą dzięki temu testować nowe opcje oraz funkcje, które są przygotowywane w ramach kolejnych aktualizacji.

Nowa łatka systemowa do X360 usunie również kilka błędów w kodzie sieciowym. Dostaniemy ponadto możliwość testowania jakości połączenia z siecią.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

259 Shares
Share259
+1
Tweet