Nowa aktualizacja PS5. Spora liczba nowości i ulepszeń

Aktualizacja PS5 z gigantycznymi nowościami | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano nową aktualizację PS5. Wybrani gracze mogą z niej korzystać już teraz, a reszta musi chwilę poczekać.

Sony zdradza kolejne atrakcje zmierzające do PS5. W zasadzie to lista nowości i ulepszeń na pierwszy rzut oka nie jest może jakaś wielka, ale zawiera się w niej kilka kluczowych usprawnień, które powinny znacząco przełożyć się na komfort korzystania z konsoli.

Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczeń PlayStation podkreśla, że na razie nowa aktualizacja PS5 nie jest przeznaczona dla wszystkich graczy. Obecnie pobierać ją mogą wybrani klienci z niektórych krajów. Globalnie jednak stanie się dostępna “w nadchodzących miesiącach”, cokolwiek to znaczy. Czy jednak warto czekać? Wychodzi na to, że tak! Ostatnio aktualizacje do flagowego sprzętu Japończyków dorzucają sporo nowości. Jedna z najnowszych zablokowała oprogramowanie Cronus Zen, ku uciesze wielu fanów rozgrywek sieciowych.

Teraz jednak możemy liczyć na zdrowy zastrzyk usprawnień, w tym aktualizację kontrolera DualSense. Poniżej publikujemy dokładną listę zmian dzięki uprzejmości bloga PlayStation.

Aktualizacja PS5 – zmiany w DualSense

  • Ulepszenia głośników kontrolera. Głośniki kontrolera mogą teraz emitować dźwięk o wyższej głośności, co pozwala lepiej słyszeć dźwięki w grze i czat głosowy.
  • Ulepszona redukcja szumów. Jakość wejścia mikrofonowego na tych kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI. Szumy tła związane z naciskaniem przycisków i dźwiękiem w grze są tłumione, co zapewnia lepsze wrażenia z czatu głosowego.
  • Zainstaluj wersję beta oprogramowania systemowego i zaktualizuj oprogramowanie kontrolera, aby cieszyć się lepszą czystością dźwięku czatu głosowego podczas korzystania z mikrofonu kontrolera.
  • Po tej aktualizacji możesz mieć wrażenie, że dźwięki dochodzące z głośnika kontrolera mogą brzmieć głośniej. Głośność głośnika kontrolera można dostosować w centrum sterowania.

Udostępnianie ekranu

  • Widzowie mogą przesuwać wskaźnik, wysyłać ping lub rysować linię na udostępnionym ekranie, co pozwala im wyróżnić określone obiekty lub obszary, aby dokładniej kierować graczem gospodarza.
  • Widzowie mogą wysyłać reakcje oparte na emoji na ekran gospodarza, aby wizualnie zachęcać i świętować działania w grze.
  • Uwaga: ta funkcja jest dostępna domyślnie, ale może zostać wyłączona przez gospodarza w ustawieniach ekranu udostępniania. Zarówno gospodarz, jak i widz muszą uczestniczyć w wersji beta, aby korzystać z tej funkcji w okresie beta.

Reszta zmian (w końcu!)

  • Można teraz dostosować jasność wskaźnika zasilania konsoli PS5. Wybierz kolejno opcje [Ustawienia] > [System] > [Sygnał dźwiękowy i świetlny], a następnie wybierz opcję [Jasność].

Pozostaje nam więc czekać na globalny debiut nowej aktualizacji oprogramowania konsoli. Z pewnością wrócimy do tematu, gdy tylko pojawi się w tej sprawie więcej informacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie