Nowa aktualizacja PS5 blokuje Cronus Zen. Wspaniała wiadomość dla wielu graczy

PS5 blokuje Cronus Zen po nowej aktualizacji | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Cronus Zen to jeden z najpopularniejszych emulatorów kontrolerów. PS5 wraz z nową aktualizacją blokuje jego wykorzystywanie w jakiejkolwiek grze.

Jeżeli kiedykolwiek graliście w jakieś tytuły multiplayer na PS5 (czy nawet na wcześniejszych iteracjach konsoli) i spotkaliście kogoś z zabójczą precyzją – istnieje spora szansa, że używał zewnętrznych nadstawek w stylu Crotus Zen. Urządzenie to jest emulatorem kontrolerów, który pozwala na podłączanie do konsoli niemal dowolnego urządzenia, w tym myszek, klawiatur czy kierownic. Dla wielu graczy singleplayer to jedyna możliwość na skorzystanie m.in. z niewspieranych oficjalnie peryferiów (jak np. właśnie kierownic), ale niestety firma Crotus zapewniła też przewagę nieuczciwym graczom.

PS5 blokuje Crotus Zen

Nie ma się więc co dziwić, że w sieci dominują pozytywne opinie graczy, którzy cieszą się, że nie będą już spotykać na serwerach gier multiplayer graczy korzystających ze „wspomagaczy”. Po części to bardzo dobra decyzja, ale z drugiej strony to lekki cios w stronę uczciwych graczy. Wielu z nich korzysta z przystawki w grach single, bo Sony nie oferuje wsparcia wielu akcesoriów.

Firma Crotus poinformowała o „awarii” na swojej stronie. Znajdziemy tam informację, zgodnie z którą PS5 zablokowało możliwość korzystania z Zen. Stało się to wraz z ostatnią aktualizacją firmware, którą Sony nie omieszkało się pochwalić.

Wiemy o problemie z Zen i PS5. Od dzisiejszego poranka (24 stycznia) konsola prosi wszystkich o aktualizację, a jeśli to zrobisz, Zen nie będzie już działać z PS5.

Aktualizacja NIE jest jednak obowiązkowa, więc można ją pominąć i wszystko powinno nadal działać z Zen zgodnie z oczekiwaniami. Jesteśmy świadomi tej sytuacji i pracujemy nad jej rozwiązaniem.

Obecnie nie ma harmonogramu dotyczącego naprawy, więc nie obrażajcie się, jeśli zostaniecie przekierowani do tego powiadomienia, prosząc o szacowany czas realizacji. Może to być 24 godziny, 24 dni, 24 miesiące, nie będziemy wiedzieć, dopóki się w to nie zagłębimy. To powiadomienie zostanie zaktualizowane, gdy tylko uzyskamy więcej informacji. Dziękujemy za cierpliwość.

– czytamy na stronie producenta

Nie wiemy, czy Sony chce w ten sposób walczyć z zewnętrznymi akcesoriami do PS5. Może chodzi wyłącznie o tych mniej uczciwych graczy?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie