Nowa aktualizacja do PS5 już dostępna. Co się zmieniło?

PS5 Slim niekoniecznie będzie wersją
Newsy PS5

Przed niemal dwoma tygodniami dostaliśmy gigantyczną i naprawdę bogatą w nowości łatkę do konsoli. Teraz aktualizacja do PS5 7.01 jest dostępna do pobrania.

Niemal dwa tygodnie temu na serwery PSN trafiła nowa aktualizacja do PS5. Co ciekawe, tym razem była ona zdecydowanie spora i zawierała znacznie więcej niż tylko “poprawki stabilności” i inne tego typu rzeczy, którymi regularnie raczy nas Sony. Więcej o zmianach w tamtym patchu przeczytacie w tym miejscu oraz tutaj. Jednocześnie ulepszyła ona niektóre elementy w PS Plus oraz przedstawiła graczom nową funkcję związaną z DualSense. W tym wszystkim najciekawszą nowością wydaje się implementacje wielce oczekiwanego Discorda.

Teraz Sony najwyraźniej łata mniejsze problemy po poprzedniej, obfitej łatce. Aktualizacja 23.01-07.01.00.00 już trafiła do graczy, którzy mogą się nią cieszyć. Choć może “cieszyć” to stwierdzenie nieco na wyrost, bo tak naprawdę wróciliśmy do starych, dobrych patch notes, z których PS5 słynie.

Aktualizacja PS5 7.01 – lista zmian:

  • Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu.

No tak… I to byłoby na tyle. Zgaduję, że inżynierowie Sony natknęli się na jakieś niedogodności po implementacji ostatniego patcha, więc postanowili jak najszybciej je naprawić. Przy okazji – aktualizacja wymaga 1,5 GB miejsca na dysku, więc nie jest to zbyt dużo, ale także nieszczególnie mało. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, że w przyszłości będzie nieco więcej łatek takich, jak ta wydana ostatnio. Trzymam kciuki!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie