Aktualizacja PS5 na wypasie. Oczekiwane funkcje już u wybranych graczy

Aktualizacja PS5 22.02-06.50 już dostępna. Wsparcie dla nowego pada
Newsy

Sony rozpoczyna testy nowego oprogramowania systemu dla swojej konsoli. Aktualizacja PS5 przynosi ze sobą obsługę czatu głosowego Discord, VRR w rozdzielczości 1440p oraz masę innych nowości.

Nadchodząca aktualizacja PS5 trafia do fazy testów. Niestety, gracze z Polski nie mogą dołączyć do bety. Tę przewidziano dla mieszkańców USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji. Jednak i tak warto wspomnieć o testach, przecież za kilka tygodni nowe funkcje i możliwości trafią również i do nas. Zatem, co nowego nas czeka?

Aktualizacja PS5 – nowości – społeczność, rozgrywka i personalizacja

Jedną z bardziej oczekiwanych nowości jest Discord. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli dzięki komunikatorowi rozmawiać z graczami z innych platform.

W czatach grupowych pojawia się nowa ikona „Dołącz do gry”. Na karcie czatu zostanie wyświetlona ikona dla członków imprezy grających w tytuł, do którego możesz dołączyć.

Kolejna nowość to kafelek „Przyjaciele, którzy grają”. Tutaj podejrzysz, który z Twoich znajomych ma daną grę, kto jest aktualnie online i kto aktualnie i w co sobie pogrywa. Wybierając kafelek, możesz zobaczyć, co teraz robią Twoi znajomi, a także uzyskać dostęp do ich profili, gdzie otrzymasz więcej opcji interakcji.

Sony umożliwi również ręczne przesyłanie pojedynczych zrzutów ekranu lub klipów z gry do PlayStation App.

Ciekawie brzmi też obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) dla rozdzielczości 1440p. Będziemy mogli cieszyć się płynniejszym obrazem podczas korzystania z telewizora ze złączem HDMI 2.1 zgodnego z VRR w rozdzielczości 1440p.

Ulepszona biblioteka gier zapewni natomiast sortowanie i filtrowanie gier podczas dodawania tytułów do listy gier. Dzięki filtrom w bibliotece łatwo odnajdziesz produkcje przeznaczona na PS VR, a także tytuły PS VR2, gdy sprzęt zostanie wprowadzony na rynek.

Funkcje ułatwiające dostęp i użytkowanie

Tutaj warto wspomnieć o ułatwieniach w przenoszeniu zapisanych danych z PS4 do PlayStation 5. Będzie też możliwość aktualizowania pada DualSense za pomocą połączenia bezprzewodowego. Na koniec krzyczenie do konsoli. To ostatnie niestety ma być na razie dostępne jedynie w USA oraz Wielkiej Brytanii. Gracze z tych regionów będą mogli wydawać komendy głosowe swojej konsoli, by np. PS5 zaczęło nagrywać klip.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie