Aktualizacja PS5 7.0 ułatwia sprawę z grami w PS Plus

PS-Plus-PS5
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Najnowsza aktualizacja PS5 7.0 wprowadziła ciekawą funkcję związaną pośrednio z PS Plus. Dzięki niej kończy się żonglerka płytami i hałas towarzyszący graniu w tytuły odpalane “fizycznie”.

Wyobraź sobie taką sytuację. Jesteś fanem gier pudełkowych i masz ich sporo naskładanych w swojej jaskini gracza. Jednak chcąc często zmienić grę, musisz wymieniać płyty w czytniku konsoli, a na dodatek… ten hałas. Nie wiem jak Ty, ale ja grając choćby w The Last of Us z płytki, czasem musiałem zakładać słuchawki, bo irytował mnie kręcący się głośno krążek. Później widzisz, że część tytułów, które masz fizycznie, jest dostępnych w PS Plus. Decydujesz się je pobrać, ale musisz najpierw odinstalować tę samą grę, którą wcześniej instalowałeś z płyty. Męcząca sprawa… Do teraz!

Promocja na PS Plus. 12 miesięcy abonamentu za 195 zł (kodem można przedłużyć subskrypcję)

Aktualizacja PS5 7.0 kończy z rozróżnianiem gier cyfrowych i fizycznych

Nowa aktualizacja systemu PlayStation 5 wprowadziła bardzo dużo nowości. Lista zmian jest naprawdę “na bogato” (cała do przejrzenia tutaj). Tutaj przypomnę tylko dwa punkty, które są najważniejsze przy poruszanym temacie:

  • Jeśli na PS5 znajduje się pobrana wersja gry, której użytkownik nie kupił (np. gra kupiona przez innych użytkowników tej samej konsoli), a masz wersję na płycie, to możesz teraz zagrać w zainstalowaną wersję do pobrania, wkładając płytę (bez instalowania wersji z płyty).
  • Tak samo, jeśli gra została zainstalowana z płyty i masz kupioną wersję do pobrania, to możesz teraz uruchomić zainstalowaną wersję z płyty bez wkładania dysku.

Zatem kto posiada abonament PS Plus i sukcesywnie dodaje do swojej biblioteki rozdawane co miesiąc gry, na pewno ma sporo takich, które posiada również na płycie.

Nie musisz już odinstalowywać wersji fizycznej, by po prostu odpalić cyfrową. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza jak nie znosisz hałasu, który towarzyszy kręcącej się płytce w czytniku konsoli. Teraz można grać “ciszej”!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie