Możesz wyrzucić kabel do DualSense. Aktualizacja PS5 7.0 właśnie to załatwiła

Akcesoria do PS5, które zdecydowanie pomogą w komfortowym gamingu
Newsy

Od teraz masz mniej wymówek, by zadbać o swojego pada DualSense. Najnowsza aktualizacja PS5 7.0 wprowadziła oczekiwaną funkcję.

Aktualizacja PS5 7.0 zadbała o szereg ciekawych nowości i funkcji. Jedna z nich, pozornie mało istotna, jest związana z kontrolerem DualSense. Jak zapewne wiesz, oprócz aktualizacji systemu konsoli, czasem pojawiają się też dedykowane aktualizacje oprogramowania dla kontrolera. Warto je instalować, lecz nie każdy to robi. A to dlatego, że trzeba przerwać granie i szukać kabelka do podłączenia pada pod konsolę PS5. Dopiero “na kablu” urządzenie przyjmowało nowy soft. No i teraz się to zmienia.

Promocja na PS Plus. 12 miesięcy abonamentu za 195 zł (kodem można przedłużyć subskrypcję)

Aktualizacja PS5 7.0 ułatwia aktualizowanie pada do konsoli

Koniec z poszukiwaniami kabelka do podłączania pada DualSense pod konsolę PS5. Kto używa stacji ładujących kontrolery, może praktycznie zapomnieć o przewodzie. Jeszcze wczoraj był on potrzebny, by chociaż zaktualizować pada, a dzisiaj okazuje się zbędny. Potwierdza to ten zapis z listy zmian aktualizacji PS5:

  • Zaktualizowaliśmy oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense, kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge i kontrolerów PlayStation VR2 Sense.
    Aktualizacja poprawia stabilność.
  • Teraz oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense można zaktualizować za pomocą połączenia bezprzewodowego. W przypadku problemów z bezprzewodową aktualizacją oprogramowania kontrolera podłącz go do systemu PS5 za pomocą przewodu USB. Następną aktualizację będzie można pobrać bezprzewodowo.

Inną ciekawą nową funkcją z aktualizacji PS5 jest ta dotycząca gier cyfrowych oraz na nośnikach fizycznych. O sprawie pisałem w tej wiadomości.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie