Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 komentarzy

Aktualizacja PS4 6.00 – nowe funkcje. Zmiana PSN ID na liście oczekiwań

Sony pracuje obecnie nad nową wersją softu dla PlayStation 4. Aktualizacja PS4 6.00 będzie zawierała nowe funkcje, które w pierwszej kolejności zostaną przetestowane przez wybranych graczy.

Zazwyczaj Sony częstuje posiadaczy PlayStation 4 małymi aktualizacjami, które przynoszą ze sobą osławioną poprawę stabilności działania konsoli. Co jakiś czas dostajemy jednak coś większego i jak się niedawno okazało, nowe funkcje są coraz bliżej. Aktualizacja PS4 6.00 zostanie w pierwszej kolejności przetestowana w ramach testów beta przez wybranych użytkowników PS4 i dopiero po tym – jeśli nowości nie będą budziły zastrzeżeń producenta – software 6.00 zostanie udostępniony dla każdego.

Aktualizacja PS4 6.00 – nowości – zmiana PSN ID

Zapisy do beta testów aktualizacji 6.00 zostały odpalone przed weekendem i kto zgłosił chęć wzięcia udziału, musi teraz liczyć na szczęście. Nie każdy bowiem otrzyma maila od Sony z informacją, że został wybrańcem.

Wiedźmin 3 – erotyczny cosplay z Keirą Metz

Spodziewamy się, że aktualizacja PS4 6.00 będzie testowana od początku sierpnia, zatem wtedy powinniśmy poznać szczegóły odnośnie tego, co planuje wprowadzić Sony.

Są jednak oczekiwania oraz wcześniejsze wypowiedzi ludzi z Sony, które pozwalają domyślać się, czego możemy się spodziewać.

Na początek sprawa zmiany PSN ID. Gracze często pytają na różnych forach,  jak można zmienić PlayStation ID, które tworzy się podczas zakładania konta w PlayStation Network. Do tej pory nie było takiej opcji, ale okazuje się, że Sony może pójść w końcu graczom na rękę.

W lutym tego roku do użytkowników PlayStation Network rozsyłana była ankieta, w której Sony pytało, co sądzą o opcji zmiany PSN ID. Pytanie nieco kuriozalne, bowiem od dawna wiadomo, że gracze potrzebują takiej opcji i aż dziwne jest, że do tej pory nie można było jej wdrożyć.

Niestety konkretów co do zmiany PlayStation ID i tego, kiedy Sony wdroży taką opcję, nie ma. Wiemy jedynie tyle, że zmiany nie będzie można dokonywać często. Prawdopodobnie też z ograniczeniem raz na pół roku. To jednak nie wszystko.

Jeśli okaże się, że zechcecie zmienić PlayStation ID na takie, które mieliście wcześniej, to będzie taka opcja, ale dopiero po kontakcie z biurem obsługi klienta. Nie wiadomo, jaki będzie trzeba przejść proces weryfikacyjny, aby finalnie zmienić PSN ID. Mamy nadzieję, że aktualizacja PS4 6.00 wprowadzi w końcu oczekiwaną funkcję.

Aktualizacja PS4 6.00 – nowości – kompatybilność wsteczna

Kolejną oczekiwaną funkcją, którą mógłby dostarczyć nowy soft, jest kompatybilność wsteczna, dzięki której uruchomilibyśmy gry z PS3 na PlayStation 4. Na początku zeszłego miesiąca jeden z insiderów – Marcus Sellars – pisał na Twitterze: Niedawno słyszałem, że Sony planuje wprowadzić wsteczną kompatybilność na PS4, która pozwoli uruchomić gry z PS3. Byłoby to coś wielkiego, zwłaszcza że taka funkcja jest jedyną przewagą Microsoftu nad PS4.

Wierzyć Sellarsowi czy nie? Zależy to oczywiście od źródła, które podało dziennikarzowi taką informację. Wcześniej insider udowodnił jednak, że ma dobrych informatorów. To on jako pierwszy ujawnił istnienie Spyro Reignited Trilogy.

Rozgrywka cross-platformowa i pobieranie gier z PS Now

To kolejne dwie funkcje, które gracze przyjęliby z otwartymi ramionami w nowej aktualizacji konsoli. Jeśli chodzi o funkcję cross-platform, Sony pokazywało dotychczas nieugięte stanowisko w tej sprawie, blokując zabawę między PS4 a innymi konsolami. Skąd taki upór? Ograniczenia techniczne? Raczej nie, ponieważ posiadacze PS4 mogą rywalizować przecież z graczami siedzącymi przy PC i mobilnych systemach iOS / Android.

Więc o co chodzi? Tutaj proste i dobitne wyjaśnienie przedstawił w czerwcu tego roku na Twitterze były szef Sony Online Entertainment, czyli John Smedley.

Według niego, stanowisko Sony jest nieugięte ze względów finansowych: Przy okazji, gdy byłem w Sony, wewnętrzną przyczyną tego były pieniądze. Nie podobało im się, że ktoś kupuje coś na Xboksie i używa tego na PlayStation. Proste. Głupi powód, ale tak jest.

Mamy nadzieję, że Sony zmieni jednak zdanie w tej sprawie.

Dajcie znać, jakie nowe funkcje chcielibyście zobaczyć jeszcze w tym roku na PlayStation 4!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%