Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Aktualizacja PS4 6.00 od dzisiaj testowana. Gracze zaskoczeni komunikatem Sony

Każda ostatnia aktualizacja PS4, która była poprzedzana testami, zawierała nowe funkcje. Od dzisiaj pierwsi gracze mogą sprawdzać najnowszy software, lecz ku zaskoczeniu niektórych, aktualizacja PS4 6.00 w wersji beta nie wprowadza żadnych widocznych ulepszeń. Wielu z nas liczyło natomiast, że w końcu dostaniemy opcję zmiany PSN ID.

Pod koniec lipca Sony obwieściło, że aktualizacja PS4 6.00 jest coraz bliżej. Producent zapraszał jednocześnie graczy do testowania wersji beta softu i wszyscy w zasadzie byli pewni, że wprowadzi on coś wielkiego. Tak to przecież bywa, że łatki z pełnymi numerami (lub połówkami) są tymi większymi, które nie ograniczają się do osławionej poprawy stabilności. Oczekiwania wobec nowej wersji systemu PS4 są spore, ze zmianą PSN ID na czele. Tymczasem beta soft 6.00 PS4 jest już live i tutaj małe zaskoczenie.

Aktualizacja PS4 6.00 – gdzie te nowe funkcje?

Sony rozsyła już maile do osób (dzięki Wccftech), które zostały zaproszone do testów nowego softu, zatem jeśli ktoś z Was zapisywał się do bety, niech sprawdzi swoją skrzynkę e-mail. Ci, którzy otrzymali maila od europejskiego oddziału PlayStation, mogą w nim przeczytać:

Jako uczestnikowi programu PlayStation 4 System Software Beta Trial, mamy przyjemność dać ci dostęp do wersji 6.00 Beta, która jest już dostępna. Na tym etapie bety aktualizacja 6.00 nie zawiera żadnych nowych dużych funkcji dla użytkowników. Jednak nadal docenilibyśmy pomoc społeczności w dopracowywaniu ulepszeń wydajności i stabilności, jakie przynosi aktualizacja.

Aktualizacja PS4 6.00

Wynika z tego, że obecny etap bety jest pozbawiony dużych nowych funkcji, zatem pozostaje nadzieja, że kolejne etapy przyniosą jakieś znaczące nowości. Gasi ją nieco komunikat, jaki jest wysyłany do amerykańskich testerów. Tam treść maila od Sony jest nieco inna:

Proszę zauważyć, że oprogramowanie systemowe 6.00 nie zawiera żadnych ważnych funkcji skierowanych do konsumenta w okresie testowania wersji beta.

Ciężko zatem stwierdzić, co w końcu mają testować uczestnicy programu beta, lecz maile mailami – trzeba poczekać na opinie graczy, którzy rzeczywiście dogłębnie sprawdzą nową wersję systemu. Nie chce się po prostu wierzyć w to, że aktualizacja PS4 6.00 skończy się na jakiś małych zmianach i… poprawie stabilności. Mamy nadzieję, że oczekiwane nowości zostaną udostępnione w późniejszym czasie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%