Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Aktualizacja PS4 5.56 do pobrania, Sony nadal ulepsza software

Japończycy udostępnili kolejną łatkę dla systemu PlayStation 4. Nie robi ona rewolucji, nie wprowadza dodatkowych funkcji, lecz zapewnia to co zwykle. Aktualizacja PS4 5.56 to kolejne podejście do wydajności sprzętu.

Jeśli uruchomicie swoją konsolę, będziecie musieli przed rozpoczęciem grania pobrać nowy update. Aktualizacja PS4 5.56 nie jest na szczęście duża i waży 436 MB. A co zmienia? Oficjalny komunikat od Sony wygląda następująco.

Aktualizacja PS4 5.56 – zmiany

31 sierpnia 2018 r opublikowano aktualizację oprogramowania systemowego dla systemu PlayStation 4. Można jej użyć do zaktualizowania oprogramowania systemu do wersji 5.56.

Zawsze należy aktualizować system PS4 do najnowszej wersji oprogramowania systemu. Aktualizując je, uzyskasz dostęp do dodatkowych funkcji, poprawionej prostoty obsługi i wyższego poziomu zabezpieczeń.

Główne funkcje w wersji 5.56 oprogramowania systemu

 • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu.

Aktualizacja PS4 6.00 już testowana

Wygląda też na to, że nadchodząca aktualizacja PS4 6.00 może nie przynieść ze sobą jakiś dużych nowości. Na początku sierpnia Sony rozpoczęło testy beta software’u, lecz z rozsyłanych do graczy maili wynika, że nie zawiera ona nic konkretnego.

PS5 nie jest Erebusem w kodzie Unreal Engine 4. Tajemnica rozwiązana

Przypominamy, że ostatnią łatką wprowadzającą nowe funkcje do PlayStation 4 była aktualizacja oznaczona numerem 5.50. Trochę tego było!

Aktualizacja PS4 5.50 – lista zmian:

 • ako menedżer rodziny, rodzic lub opiekun, możesz monitorować czas, przez jaki gra Twoje dziecko (ilość czasu, jaką spędziło zalogowane na PS4™), oraz ustawiać odpowiednie ograniczenia. Aby zarządzać ustawieniami czasu gry każdego dziecka, wybierz (Ustawienia) > [Kontrola rodzicielska/Zarządzanie rodziną] > [Zarządzanie rodziną].

ー Możesz sprawdzić, ile czasu łącznie spędziło Twoje dziecko na graniu danego dnia.

ー Możesz ograniczyć ilość czasu dziennie, przez jaką gra Twoje dziecko, oraz ustawić godziny gry, aby zapobiec zabawie późno w nocy lub w innych niepożądanych godzinach. Ograniczenia można ustawić na każdy dzień tygodnia.

ー Gdy wyznaczony czas gry dobiegnie końca, na ekranie zacznie pojawiać się powiadomienie informujące o tym Twoje dziecko. Można tak skonfigurować PS4™, że wyloguje Twoje dziecko, gdy zakończy się czas gry.

ー Możesz też wydłużać lub skracać czas gry dziecka w dniu, kiedy dziecko gra.

ー Możesz przeglądać czas gry dziecka i zarządzać nim, korzystając z komputera lub smartfonu z zainstalowaną aplikacją (PlayStation App). Możesz też zrobić to za pośrednictwem tej witryny.

https://www.playstation.com/acct/family

 • Do (Biblioteki) dodano następujące funkcje.

ー pojawi się w niej [PlayStation Plus], jeśli byłeś kiedykolwiek subskrybentem PlayStation®Plus. Znajdziesz tu listę wszystkich pobranych bezpłatnych gier PS Plus.

ー W sekcji [Zakupione] możesz ukrywać gry i aplikacje, z których już nie korzystasz. Zaznacz grę lub aplikację, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Nie pokazuj elementu zawartości na liście [Zakupione]].

Pozostałe nowe i zmienione funkcje w wersji 5.50

 • W menu (Ustawienia) > [Dźwięk i ekran] > [Ustawienia wyjścia wideo] dodano [Tryb supersamplingu]. Włącz ten tryb, jeżeli chcesz poprawić jakość obrazu w niektórych grach, a Twój system PlayStation®4 Pro jest podłączony do telewizora o rozdzielczości 2K kub niższej. To ustawienie jest dostępne wyłącznie w systemie PlayStation®4 Pro.
 • Można teraz zmieniać logotypy i tła na swoje ulubione obrazy. Na ekranie wyboru obrazu wybierz plik z obrazem z urządzenia pamięci masowej USB. Możesz dostosować:

ー Logo zespołu

ー Zdjęcie w tle na ekranie zespołu

ー Obraz tła na ekranie głównym

ー Tło dla grupy wiadomości

 • W menu podręcznym opcja (Znajomi online) zmieniła nazwę na (Znajomi). Pozwala ona sprawdzać, kto ze znajomych jest online, oraz przeglądać listy niestandardowe.
 • Poprawiono funkcje odtwarzania muzyki w menu podręcznym.
 • Na ekranie profilu zespołu można teraz tworzyć wydarzenia. Na ekranie wybierz [Wydarzenia] > [Utwórz wydarzenie dla tego zespołu].
 • Gry, w które można grać na PlayStation®VR, znajdziesz łatwo na ekranie głównym lub w (Bibliotece). Obok obsługiwanych gier pojawi się (PS VR).
 • Można teraz usuwać powiadomienia. Wybierz (Powiadomienia), żeby wyświetlić listę powiadomień, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Usuń].
 • Możesz wybrać oddzielnie, kto może wyświetlić listę graczy, których obserwujesz i listę osób, które obserwują Ciebie. Otwórz menu (Ustawienia) > [Zarządzanie kontami] > [Ustawienia prywatności] > [Znajomi | Połączenia].
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%