Aktualizacja PS4 2.50 “Yukimura” już dostępna. Jest jeszcze jedna niespodzianka! [Aktualizacja#1]

Sony zdradziło, kiedy wypuści nowy firmware.

[Aktualizacja#1]

Aktualizacja PS4 2.50 jest już dostępna do pobrania w każdym regionie. Nowy firmware waży 245 MB. Co wprowadza? Szczegóły poniżej.


[Oryginalna wiadomość]

Japoński oddział firmy poinformował, że aktualizacja PS4 2.50 – znana również pod nazwą Yukimura – ujrzy światło dzienne 26 marca. Tego dnia łatka zostanie udostępniona nie tylko w kraju Kwitnącej Wiśni, lecz na całym świecie.

Japońska notka prasowa zawiera sporą niespodziankę. Okazuje się bowiem, że firmware 2.50 będzie ostatecznie zawierał funkcję wykonywania kopii zapasowych gier, które będziemy mogli przenosić na zewnętrzne dyski twarde. To na pewno dobra wiadomość dla osób, które mają już mało miejsca na wbudowanym w konsolę HDD.

Co jeszcze usprawni Yukimura w naszej PS4? Przypominamy, że aktualizacja wprowadzi oczekiwaną funkcję usypiania konsoli (Rest Mode). Skorzystamy z niej np. wtedy, kiedy przyjdzie nam ochota na zrobienie małej przerwy od grania. Ile będzie trwało wybudzenie sprzętu z takiej drzemki? Według filmików, które niestety są szybko usuwane przez Sony z sieci, zajmuje to około 10 sekund.

Aktualizacja PS4 2.50 to również ułatwienia w zarządzaniu trofeami, Remote Play oraz Share Play w 60 fps-ach, większa czytelność menu czy udostępnianie wideo do DailyMotion. Jeśli interesują Was szczegóły nowych funkcji, zapraszamy do tego newsa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

34 Shares
Share34
+1
Tweet