Aktualizacja PS4 10.0. „Okrągły” update to nowe funkcje i… znowu problemy

Aktualizacja PS4
Newsy PS4

Nie tylko PlayStation 5 otrzymało wczoraj update. Pojawiła się również Aktualizacja PS4 10.0. Co nowego wprowadza? Na szczęście, coś więcej niż osławioną poprawę stabilności działania systemu. Niektórzy gracze narzekają jednak, że instalacja softu spowodowała nieoczekiwane problemy.

Kto posiada PlayStation 5, niech uderza pod ten link i sprawdza, jakie nowości przynosi świeżutka wersja systemu. Jeśli gracie na starszej generacji, poniżej znajdziecie szczegóły, jakie zawiera aktualizacja PS4 10.0.

Aktualizacja PS4 10.0 – nowości, zmiany

Na oficjalnej stronie PlayStation podano taki oto changelog:

  • Korzystając z przeglądarki internetowej, można teraz wybrać jeden z dwóch typów funkcji powiększenia. Opcja „Powiększenie” umożliwia zwiększenie rozmiaru elementów na stronie przy jednoczesnym dostosowaniu ich układu tak, aby wszystko pasowało bez konieczności przewijania w lewo i w prawo. Opcja „Powiększ” zwiększa rozmiar wszystkich elementów na stronie, nie dopasowując ich układu. Maksymalna współczynnik funkcji Powiększenie/Powiększ to teraz 500%.
  • Aktualizacje funkcji Remote Play. Teraz korzystanie z klawiatury na komputerze PC lub Mac jest łatwiejsze podczas korzystania z funkcji PS Remote Play. Usunęliśmy pole wprowadzania tekstu, aby można było używać klawiatury do pisania bezpośrednio na konsoli PS5 lub PS4. Możesz teraz nie tylko wpisywać tekst, ale też używać klawiatury do sterowania grami, które ją obsługują.

Błąd po aktualizacji PlayStation 4

Zdarza się, że po aktualizacji systemu PS4 konsola odmawia posłuszeństwa. Na forum Reddit gracze wspominają np. o błędzie 33898-1:

Właśnie zaktualizowałem moje PS4 Pro 1TB i teraz nie mogę uzyskać dostępu do internetu, ponieważ wciąż pojawia się kod błędu wv-33898-1, pozwala mi aktualizować gry i widzieć znajomych online, ale nie mogę pobrać niczego z mojej biblioteki, wejść do PS Store, uzyskać dostępu do przeglądarki lub aplikacji streamingowej. Czy ktoś jeszcze utknął z tym samym?

Znalazłem też wpis gracza, któremu aktualizacja pousuwała ponoć wszystkie DLC do posiadanych gier. Po odbudowaniu bazy danych wszystko wróciło jednak do normy.

Dajcie znać, czy u Was wszystko w porządku po aktualizacji softu. Przy okazji piszcie, w co gracie na PlayStation 4 i czy nowe funkcje rzeczywiście się Wam do czegoś przydadzą.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie