Nowa aktualizacja PS5 wylądowała. Tym razem dodaje bardzo oczekiwane funkcje

PS5 Slim niekoniecznie będzie wersją
Newsy PS5

Do PS5 zadebiutowała nowa aktualizacja 22.02-06.00.00.42. Sony tym razem zdecydowało się wzbogacić swoją flagową konsolę o nowe funkcje.

Na oficjalnym blogu PlayStation, Sony poinformowało o wypuszczeniu nowej łatki systemowej do PS5. Konsola, klasycznie zresztą, doczekała się paru drobnych poprawek, ale tym razem mamy coś więcej niż klasyczne “poprawki stabilności”. W końcu firma spełniła swoją wcześniejszą obietnicę.

Aktualizacja zawiera kilka bardzo pożądanych funkcji, takich jak wyjście wideo HDMI 1440p i listy gier, a także funkcje społecznościowe, takie jak możliwość zażądania udostępnienia ekranu przez innego uczestnika imprezy, łatwe przeglądanie profili nowych znajomych i otrzymywanie powiadomień, które pomogą Ci szybciej dołączyć do gry znajomego z poziomu czatu imprezowego.

czytamy na blogu firmy

Wsparcie HDMI 1440p było oczekiwane przez wielu graczy, więc mogą oni wreszcie czuć się wysłuchani. Bardzo miłym udogodnieniem jest dodanie list gier. Do tego mamy sporo nowych atrakcji dla tych, którzy korzystają z mobilnych aplikacji. Teraz korzystanie z nich powinno być o wiele prostsze.

Sporo nowości w aktualizacji 22.02-06.00.00.42 do PS5

Możemy teraz uruchomić sesję PS Remote Play bezpośrednio ze stosownej apki. Do tego potrzebujemy aplikacji PS App i aplikacji PS Remote Play, smartfona oraz PS5 w trybie uśpienia. Dodatkowo poprzez mobilne narzędzie możemy poprosić znajomego o udostępnienie nam ekranu gry. W ten sposób będziemy mogli być z nimi zawsze w kontakcie.

Dokładniej o nowościach firma wypowiada się w osobnym wpisie. Czytamy tam o nowej opcji stworzenia do 15 list gier zawierających maksymalnie po 100 gier. Możemy sami je nazywać i zarządzać nimi wedle własnych preferencji. Z innych ułatwień – doczekaliśmy się ekranu, na którym porównamy dźwięk stereo i 3D i wybierzemy ten właściwy. Do tego wszystkiego mamy m.in. możliwość wysyłania naklejek i wiadomości głosowych w karcie Game Base, nowe powiadomienia od znajomych z możliwością dołączenia do gry i łatwiejszy dostęp do aktywności w grze.

Łatka wymaga od nas 1.086 GB wolnej przestrzeni. Nie jest to szczególnie mało, ale patrząc na liczbę nowości – warto.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie