Aktualizacja PS3 4.83, czyli Sony nie zapomina o last-genie

PlayStation 3 nadal jest wspierane przez Sony kolejnymi łatkami systemu, choć te pojawiają się w około rocznych odstępach. Teraz na serwerach wylądowała aktualizacja PS3 4.83.

Mogłoby się wydawać, że Sony nie pamięta już o PlayStation 3, lecz prawda jest taka, że Japończycy wciąż bawią się z hakerami łamiącymi kolejne zabezpieczenia w kotka i myszkę. Niemal rok temu pojawił się update 4.82, a teraz udostępniona została aktualizacja PS3 4.83.

Aktualizacja PS3 4.83 – poprawa stabilności po raz kolejny

Oficjalny komunikat od Sony w sprawie aktualizacji wygląda następująco:

Aktualizacja oprogramowania systemu dla PlayStation 3 jest dostępna od 11 października 2018 r. Po dokonaniu aktualizacji systemu PS3 wersja oprogramowania systemu zostanie zmieniona na 4.83 i zaktualizowane zostaną wymienione niżej funkcje. Pobranie oprogramowania systemu PS3 w wersji 4.83 wymaga minimum 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym systemu PS3 (aktualizacja za pomocą systemu) lub na wymiennym nośniku pamięci (aktualizacja za pomocą komputera).

Główne funkcje zmienione w wersji 4.82 oprogramowania systemu

  • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia wydajność działania systemu.

Prawda jest jednak taka, że podobnie jak rok temu, aktualizacja usuwa lukę PS3Xploit, która umożliwia odpalanie na konsoli pirackich gier oraz  oprogramowania typu Homebrew.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.