Aktualizacja Pokemon GO usprawnia transfery, walki o Gym oraz liczenie cukierków i kilometrów

Aktualizacja Pokemon GO usprawnia transfery, walki o Gym oraz liczenie cukierków i kilometrów
Mobile Newsy Polecamy

Kolejna łatka już na pokładzie!

Studio Niantic wciąż poprawia Pokemon GO, wydając tym razem aktualizację oznaczoną numerem 0.49.1 w przypadku systemu Android oraz 1.19.1 dla iOS.

Nowa łatka nie jest przełomowa, choć na pewno przyczynia się do poprawienia przyjemności z grania. Co ze sobą przynosi? Poniżej możecie zobaczyć listę zmian, jaką opublikowano na oficjalnej stronie Pokemon GO.

Tymczasem czekamy na jakiś porządny update, który według plotek powinien wprowadzić do gry Pokemony drugiej generacji serii. Czego Waszym zdaniem brakuje jeszcze w Pokemon GO?

Aktualizacja Pokemon GO 0.49.1 / 1.19.1

  • Trenerzy mogą przenosić jednocześnie wiele Pokemonów do profesora Willowa. Aby skorzystać z tej funkcji, dotknij i przytrzymaj pole nad danym Pokemonem;
  • Ikony z typami Pokemonów zostały dodane w przypadku podejść do batalii o Gym oraz na ekranie walki o Gym;
  • Licznik cukierków dla Pokemona Buddy pojawił się na ekranie informacyjnym aktualnego towarzysza;
  • Liczniki kilometrów został dodany do ekranu informacyjnego każdego Pokemona, który kiedykolwiek był naszym Buddy;
  • Drobne poprawki w tekstach gry.

Radar w Pokemon GO znowu działa, czyli powrót funkcji Nearby

Funkcja Nearby w Pokemon GO została szybko wycofana po premierze gry, ponieważ zbytnio obciążała serwery. Deweloperzy ze studia Niantic obiecali jednak powrót radaru, który obecnie był testowany jedynie w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych.

Jak się okazuje, radar Pokemon GO zaczął działać z początkiem grudnia również w Polsce!

Będziemy rozszerzać działanie funkcjonalności Nearby Pokemon dla reszty kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych oraz dla większej części Europy. Kontynuujemy również przegląd ocen nowego systemu przesłanych za pomocą naszych oficjalnych kont w mediach społecznościowych i innych kanałów oraz będziemy czynić odpowiednie zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba – czytamy na oficjalnej stronie Pokemon GO.

Dajcie znać, czy jesteście zadowoleni z takiego wielkiego powrotu funkcji Nearby i czy zamierzacie aktywnie z niej korzystać!

Pokemon GO – deweloperzy zmieniają siłę stworków. Kto zyskał, kto stracił?

Pod koniec listopada pisaliśmy o kolejnym patchu do Pokemon GO, który oprócz podanych zmian zmodyfikował coś jeszcze. Gracze zauważyli, że niektóre Pokemony straciły na sile, inne z kolei stały się jeszcze większymi mocarzami. To nie żaden błąd, tylko celowe działanie.

Twórcy gry tłumaczą wszystko na oficjalnej witrynie Pokemon GO: Dokonaliśmy korekty CP (Combat Power) w przypadku różnych Pokemonów. Niektóre, takie jak Alakazam, Rhydon oraz Gengar mają teraz większy współczynnik CP. Inne dysponują natomiast niższym CP. Takie zmiany pozwolą na bardziej zrównoważoną i konkurencyjna walkę oraz trenowanie na Siłowni. W przyszłości, jeśli będzie to konieczne, nadal będziemy zmieniać balans CP różnych Pokemonów.

Deweloperzy nie sprecyzowali, które Pokemony straciły, a które zyskały punkty CP, lecz gracze już zdążyli zbadać sprawę i na forum Reddit pojawił się taki oto spis:

Pokemon GO - zmiany CP
Pokemon GO – zmiany CP
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie