Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Grasz w Pokemon GO i używasz Facebooka? To rozwiązanie ułatwi Ci życie

Uwaga trenerzy! Nadchodzą dobre wieści, dotyczące gry Pokemon GO. Niantic zapowiedział właśnie, że już wkrótce będziemy mogli połączyć swoje mobilne konta z Facebookiem. Logowanie może stać się odtąd znacznie łatwiejsze.

Facebook pomoże zalogować się do Pokemon GO

Logowanie za pomocą Facebooka jest dobrą informacją dla wszystkich, ale zwłaszcza dla tych, który dotąd logowali się za pomocą konta e-mail, ale na przykład stracili do niego hasło. Po połączeniu się z Facebookiem zyskamy możliwość przeniesienia rozgrywki także na inne urządzenia.

Wiedźmin w nowej grze. Ogłoszenie CD Projekt RED i trailer!

Osoba, która jest już zalogowana w aplikacji Pokemon Go, będzie mogła połączyć je zarówno z Facebookiem jak i kontem Google i w przyszłości logować się właśnie za pomocą tych serwisów – zapowiada Niantic. Niestety nie wiemy jeszcze, czy zmiana nastąpi wraz z najbliższą aktualizacją. Jednoznaczny termin nie został zapowiedziany, a mechanizm – jak mówi deweloper – ma zadebiutować po prostu… wkrótce. Zaznacza też, że w związku z polityką Facebooka, rozwiązań tych będą mogli używać gracze, którzy ukończyli 13 rok życia.

Pokemon GO – wraca legendarna Lugia

To jednak nie koniec nowości dla mobilnych graczy. 16 marca z trybu raidów usunięta zostanie Rayquaza, ale do aplikacji wróci Lugia, Pokemon typu psychicznego, łączony także z typami smoczym i wodnym. Będzie ona dostępna wraz ze swoimi nowymi atakami (Sky Attack) jedynie do 2 kwietnia. Dobrymi konkurentami w walce dla Lugi są Pokemony takie jak Amoroso, Blitza, Garados oraz Geowaz. Lugia jest także mało odporna na ataki lodu, więc stwory takie jak Arktos, Lapras czy Rossana wydają się równie dobrymi wyborami na potyczkę z latającym Poksem.

Lugia – Pokemon typu psychicznego, łączony także z typami smoczym i wodnym, będzie gotowa do walki 16 marca.

Google otwiera swoje mapy dla twórców gier

Jeśli jednak jesteście już znudzeni Pokemonami i chcielibyście spróbować czegoś nowego, to mamy dla Was świetne wieści. Google zdecydowało się właśnie udostępnić zestawy narzędzi programistycznych SDK i API, dzięki którym z wykorzystaniem silnika Unity, deweloperzy będą mogli osadzić gry w trójwymiarowym środowisku Map Google. Szykujmy się więc na zatrzęsienie gier mobilnych, wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość. O kilku z nich, jak na przykład o The Walking Dead: Our World już pisaliśmy, ale na horyzoncie widać już kilka kolejnych produkcji szykujących się na aprobatę graczy.

Dajcie znać, czy gracie jeszcze w Pokemony, czy raczej szykujecie się na nowe tego typu aplikacje? A może mobilne granie z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości wcale Was nie rajcuje?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%