Nowy firmware do PS4 już dostępny. Co przynosi? [Aktualizacja#1]

Plik zajmuje 194 MB, a instalacja trwa niecałą minutę.

[Aktualizacja#1]


Niestety, nie otrzymujemy za wiele. – Świeży soft poprawia stabilność systemu w trakcie korzystania z niektórych funkcji – informuje Sony Computer Entertainment.

Stabilny system jest oczywiście ważny, ale wszyscy czekamy na więcej. Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość do aktualizacji 1.8, która może nadejść już w przyszłym miesiącu i przynieść np. odtwarzacz mediów.

[Oryginalny tekst]

Szczątkowe informacje dotyczące aktualizacji softu na PlayStation 4 przynosi użytkownik Twittera skrywający się pod ksywką Tidux – jest on wtyczką, która pozostaje w dobrych relacjach z Sony i czasem dzieli się ze światem niby plotkami, które lubią się później potwierdzać.

Co tym razem pisze Tidux? Według niego PS4 otrzyma wkrótce kilka funkcjonalności, które są obecnie dostępne na PS3 oraz kilka nowych rzeczy. Zapytany przez jednego z internautów o to, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji firmware, Tidux odpowiedział: Przed/w trakcie GamesCom 2014. Przypominamy, że wspomniane targi startują 13 sierpnia i potrwają pięć dni.

Dziennikarz serwisu Gamepur przycisnął wtyczkę, by wyjawiła, co może pojawić się w nadchodzącej aktualizacji softu do PlayStation 4. Odpowiedź była krótka, ale na pewno wszystkich powinna ucieszyć: odtwarzacz mediów.

Wspomniany serwis uważa, że czająca się tuż za rogiem aktualizacja, o której informuje Tidux, zdaje się być bardzo prawdopodobna. Świadczy o tym wypowiedź przedstawiciela Sony Computer Entertainment Europe, która pojawiła się wczoraj na oficjalnym blogu PlayStation. Fred Dutton, gnębiony pytaniami przez fanów PS4, przyznał, że wieści o nowym sofcie nadejdą bardzo szybko.

Choć informacje podsyłane przez Tiduxa nieraz się sprawdzały, jego najnowszy wpis o sofcie do PS4 traktujmy póki co z przymrużeniem oka. Przynajmniej do czasu, zanim Sony nie puści pary z ust i nie ogłosi tego oficjalnie.

Tymczasem piszcie, czego Waszym zdaniem brakuje w PlayStation 4 i co powinna wprowadzać nadchodząca aktualizacja.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Aciu24

    No to czekamy na Aktualkę 1,8 dla PS4 🙂

4 Shares
Share4
+1
Tweet