Aktualizacja CS:GO – nowa mapa Canals, skrzynia z przedmiotami i wiele więcej!

W końcu porządna aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive.

Jeśli będziecie chcieli zagrać w CS:GO, czeka Was pobranie sporej aktualizacji przed rozpoczęciem zabawy. Nowy update CS:GO waży dokładnie 419,6 MB i wprowadza jedną wielką nowość i kilka pomniejszych, lecz również ciekawych zmian.

Bombą, którą serwuje nam Valve, jest całkowicie nowa mapa Canals (Kanały), która została dodana do wszystkich trybów rozgrywki. Oczywiście nie znajdziemy jej w puli map turniejowych i nie wiadomo, czy w przyszłości się to zmieni. Nowa lokacja musi zostać porządnie sprawdzona przez graczy, ponieważ na pewno znajdzie się na niej kilka błędów (czy to konstrukcyjnych, cy to innego rodzaju), które trzeba będzie poprawić.

Mapa Canals powstała częściowo w oparciu o prawdziwe lokacje Wenecji, stąd natkniemy się tam na realne zabytki, jak Bazylika św. Marka, Most Westchnień czy Wieża Zegarowa. Strefa antyterrorystów to duża otwarta przestrzeń, podczas gdy obszar kontrolowany przez tych złych to bardziej ciasne zakamarki. Poniżej wrzucamy filmik, który przedstawia rozgrywkę w Kanałach.

Aktualizacja CS:GO wprowadza jednak nie tylko nową mapę Canals. Patch zawiera też ulepszony model terrorysty Phoenix oraz nową skrzynię Spectrum, w której znajduje się 17 świeżych przedmiotów. Specjalnym itemkiem będą tutaj noże ze skórkami Chroma (zajrzyjcie do galerii poniżej).

Aktualizacja CS:GO – nowa mapa Canals

Wśród innych zmian znalazło się naprawienie buga z błędnie wyświetlanymi kolorami ikonek naszych towarzyszy czy poprawienie dźwięku wybuchu granatów. Ponadto otrzymujemy drobne poprawki na mapach Nuke, Cobblestone, Italy oraz Cache.

Aktualizacja CS:GO – nowa mapa Canals

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.