Aktualizacja Battlefield 1 – nowa mapa, tryb obserwatora, kusza i wiele więcej!

Aktualizacja Battlefield 1 – nowa mapa, tryb obserwatora, kusza i wiele więcej!
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Już dzisiaj część graczy poszaleje po lokacji Upadek Kolosa.

Electronic Arts udostępni dzisiaj (13 grudnia) nową aktualizację Battlefield 1, która otrzymała numer 121316.

Gwoździem programu jest tutaj mapa Upadek kolosa, którą oparto na bitwie stoczonej w 1918 roku nad rzeką Selle. Elektronicy przypominają, że centralnym punktem mapy jest wrak ogromnego sterowca, a walka toczy się na otwartym terenie i wzdłuż brzegów rzeki, obok linii kolejowej Cateau–Wassigny. Nowa lokacja pozwoli wypróbować kuszę z garłaczem, czyli nowy gadżet dla klasy wsparcia. Pojawi się tutaj również pojazd specjalny – pociąg pancerny.

Mapa „Upadek kolosa” będzie dostępna od 13 grudnia jedynie dla posiadaczy Przepustek Premium oraz osób, które zamówiły Battlefield 1 w przedsprzedaży. Pozostali gracze będą mogli wejść na nowe pole walki tydzień później, 20 grudnia.

Aktualizacja Battlefield 1 to również sporo innych nowości, m.in. tryb obserwatora. Tryb ten pozwala graczom dołączać do rozgrywki w Battlefield 1 w charakterze widzów. Akcję można śledzić z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, podążając za dowolnym graczem, a także z lotu ptaka i z kamery swobodnej, pozwalającej poruszać się dowolnie po mapie – wytłumaczono na oficjalnej stronie tytułu.

Battlefield 1
Battlefield 1

Deweloperzy zaznaczają, że poprawiono funkcjonalność trybu, płynność przechodzenia od gracza do gracza i przełączania się między poszczególnymi widokami (widok z lotu ptaka, widok gracza oraz kamera swobodna). W trybie obserwatora dostępne są także użyteczne narzędzia i funkcje, takie jak ruchoma kamera trzecioosobowa, głębia pola czy filtry kamery, pozwalające członkom społeczności tworzyć własne filmiki i zrzuty ekranu.

W grach niestandardowych pojawiła się ponadto nowa opcja: wersje standardowe karabinów: Po jej włączeniu wszystkie klasy będą mogły korzystać tylko ze standardowego karabinu dla każdej ze stron. Opcja ta, w połączeniu z dostępem lub brakiem dostępu do innych typów broni, pozwala kreować na polu walki różne scenariusze. Armia brytyjska otrzyma na przykład dostęp do karabinu SMLE MKIII. Standardowe wersje karabinów są pozbawione optyki i mają zbliżyć rozgrywkę do warunków panujących w pierwszowojennych okopach.

Ponadto aktualizacja Battlefield 1 przynosi ze sobą lepsze zbalansowanie strzelb. Aby zmniejszyć maksymalną odległość, z jakiej można zabić wroga jednym strzałem, obniżono zasięg strzelb M97, 10-A i obrzyna w wersjach z brenekami.

Łatka wprowadza także zmiany w takich aspektach rozgrywki jak: czas odnowienia strzykawki, sprint, odradzanie się w okrętach lądowych i innych.

Źródło: battlefield.com

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie