Microsoft zacznie wydawać swoje gry na PS5 i Nintendo Switch? “Ekskluzywność” umiera

Xbox staje się multiplatformowy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Microsoft może stawiać na wydawanie swoich tytułów dla większej ilości graczy – także tych na PS5 i Nintendo Switch, a nie jedynie Xbox i PC.

Od lat pojęcie “ekskluzywności” odwołuje się raczej do gier konsolowych i tytułów Nintendo, aniżeli PeCetów. Niegdyś pojęcie to było dość bolesne dla sporej liczby fanów, ale aktualnie każda gra Microsoftu wychodzi również na “blaszaki”, a i pozycje od PlayStation regularnie nadrabiają premiery na tej platformie. Jednak tytuły first-party Sony praktycznie nigdy nie ukazują się na Xbox i vice versa. Być może za jakiś się to zmieni.

Xbox zrywa z ekskluzywnością?

Jak informuje wiarygodny dziennikarz branżowy i informator, Jez Corden, nowe plotki sugerują, że Microsoft chce wydać więcej pozycji na innych platformach. Na razie nie ma mowy o najnowszych tytułach first-party, a o “zaległy katalog” gier. Czy chodzi o tytuły z ery X360 i Xbox One? Tego nie wiemy, ale łatwo się domyślić, że właśnie tego dotyczą nowe informacje.

Te, co ciekawe, pojawiły się w związku z doniesieniami, jakoby hitowe Hi-Fi Rush miało trafić na Nintendo Switch. W ostatnich dniach sporo mówi się o tym planie korporacji. Teraz jednak “wiarygodne, zaufane” źródła mówią Cordenowi, że PS5 i Switch mogą doczekać się wielu gier od studiów Microsoftu. Na razie chodzić może o nieco starsze tytuły, ale w przypadku Hi-Fi Rush mówimy o grze sprzed roku. Na ten moment nie znamy dokładnych szczegółów, ale być może “zaległy katalog” gier faktycznie dostanie porty na PlayStation i platformę Nintendo.

To może być oczekiwany zwrot w kierunku rezygnacji z “ekskluzywności”, a już na pewno w tej formie, w jakiej znane to pojęcie jest dziś. Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas funkcjonowała raczej “czasowa ekskluzywność”, a prędzej czy później większość pozycji mogłaby doczekać się debiutu na innych platformach. Na razie lepiej jednak się nie ekscytować i zdrowo poczekać na więcej szczegółów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie